Türkiye’de hangi arkadaşlık siteleri güvenilir?

arkadaşlık siteleriArkadaşlık sitesi işletmek internetin en eski iş modellerinden biri. Böyle bir site yapmak kolay ancak para kazanır hale getirmek çok çok zor. Bu nedenle maalesef bazı site sahipleri tali yollara girerek sitelerini gayrı meşru yollardan yaşatmaya çalışıyor.

Bunun ilk yolu da sahte kadın profilleri yaratmak. Ancak farkında olmadıkları şey, arkadaşlık işi aslında bir maraton. 100 metre gibi koşarak belki 100 kişiyi kandırıyorlar ama sonları illa ki hezimet oluyor.

1999 yılından bu yana hayatımı internetten kazanıyorum. 2005’te de arkadaşlık sitesi işine girdim. Bu alanda en deneyimli isimlerden biri olarak yazıya, “Hangi arkadaşlık sitelerine güvenilir?” diye başladım ancak maalesef uzun bir liste yapamadım.

En iyisi, bir vesileyle içinde bulunduğum projeleri listeleyeyim, çünkü aşağıdaki 4 siteye gözüm kapalı kefilim.

istanbul.netMAGNET SİTELERİ

Bu arkadaşlık ağının da kurucusu benim. Aynı zamanda uzmantv‘nin de sahibi olan Magnet grubunun başta istanbul.net, ankara.net ve izmir.net olmak üzere 10’dan fazla şehre özel arkadaşlık sitesi var. Yüzde bin güvenebilirsiniz. Şuradaki blog yazımda da bahsettiğim üzere, özellikle sahte üyelikler konusunda o kadar titiziz ki, muhtemelen zaman zaman gerçek insanları da haksız yere suçluyoruzdur. Ben 2011 yılında sitenin yönetiminden ayrıldım. Ancak oluşturduğum kültürün taptaze durduğuna emin olabilirsiniz.

Ziyaret etmek için tıklayın: İstanbul’a Özel Arkadaşlık Sitesiizmir.netankara.net

pembepanjurPEMBEPANJUR

Küçük bir ortaklığımın olduğu bu site, ABD’de eğitim görmüş, biri doktoralı 2 girişimcinin eseri. Farkı şu: 100’ün üzerinde soru yanıtlıyorsunuz. Sistem sizi cevaplarınıza uygun üyelerle eşleştiriyor ve size sadece onları gösteriyor. Daha çok ciddi ilişki veya evllik arayanların ilgi gösterdiği bir site. Zaten 150 tane soru cevaplayan sahte üye olmaz ya, yine de bu konuda son derece titiz çalıştıklarını söyleyeyim.

Ziyaret etmek için tıklayın: Pembepanjur.com

siberalemSİBERALEM

Türkiye’nin ilk ve en eski arkadaşlık sitesi. idefix.com‘un da sahibi olan EBİ grubu tarafından hayata geçirildi. İşlerini derli toplu yapan insanların çalıştığı, son derece güvenilir bir sitedir. Bilgileri dahilinde sahte üyelik olmadığını garanti ederim. Ayrıca kredi kartınızı verirken de içiniz rahat olsun. Bunları rahatlıkla söylüyorum çünkü EBİ, ilk projem olan itiraf.com‘un yatırımcısıydı. Siberalem ekibiyle 4 yıl aynı ofiste çalıştım.
Ziyaret etmek için tıklayın: siberalem.com

youlikeYOULIKE

Kurucusu olduğum bu site, listedeki en yenilikçi arkadaşlık sitesi. 2 senelik bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. Önünüze çıkan şeylere “seviyorum, sevmiyorum” diye cevap veriyorsunuz. Böylece sevdiklerinizden ve sevmediklerinizden bir profiiniz oluşuyor. Bir başka üyenin profilini ziyaret ettiğinizde de sistem ikinizin ortak sevdiği ve sevmediği şeyleri karşılaştırıyor. Kendi işim diye söylemiyorum, hakikaten enteresan bir site. Mutlaka denemenizi öneriyorum.

Ziyaret etmek için tıklayın: www.youlike.com