Hamile kalmak için en uygun 5 pozisyon

Hamile kalmak normal koşullar altında belki de hayattaki en kolay şeylerden biri ama yine de bazı çiftler zayıf sperm veya yetersiz sperm sayısı gibi sebeplerden ötürü hamile kalmakta zorlanabiliyor.

hamile-kalmak

Tabiatın itici güce ihtiyaç duyduğu durumlarda, sizin ve partnerinizin desteğiyle hamileliği hızlandırabilirsiniz.

‘Hamile kalmak için en iyi pozisyonlar’ deyince temel kural, spermin servikse mümkün olan en yakın yerde depolanmasıdır. Bunun mümkün olduğu 5 pozisyon ise şu şekildedir:

1) Misyoner

misyoner

Erkeğin üstte olduğu klasik pozisyon, hamilelik için en uygun pozisyon olarak kabul edilir. Çünkü bu pozisyon penisin girebileceği en derin yere girmesine izin verir. Böylece spermlerin servikse en yakın yerde depolanmasını sağlar.

2) Misyoner + Kalçaları kaldırma

misyoner-kalca-havada

Kadının altına yastık koyarak kalçasını yükseltme, serviksin en çok sperme maruz kalacağı pozisyon olduğu için hamile kalmaya yardımcı olacaktır.

3) Erkek arkada

erkek-arkada

Kadının bank durumunda durduğu, erkeğin kadının arkasından girdiği bu pozisyon uzmanlar tarafından önerilir, çünkü bunda da sperm servikse en yakın yerde depolanır. Dolayısıyla gebe kalma şansı artar.

4) Kaşık stili

kasik

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için erkeğin arkada, kadının önde olduğu yan yana kaşık pozisyonunu deneyebilirsiniz. Bu pozisyon da diğerleri gibi serviksin en fazla sayıda sperme maruz kalmasını sağlar.

5) Kadının orgazm olması

orgazm

Bu aslında elbette pozisyon değil ama yine de bu yazıda bahsetmek gerek, çünkü hamile kalma ile kadın orgazmı arasında ilişki kuran birçok araştırma mevcut. Bunlara göre, kadın orgazmının vajinada yarattığı kasılmalar spermleri servikse doğru itmektedir.

Köpeklerin aşı takvimi nasıldır?

Kolay kilo vermek için işinize yarayacak ipuçları