İnternetin meşhur ettiği 10 fenomen kedi

Kediler internetin olmazsa olmazları. Kimileri kedi fotoğraflarından artık çok sıkılsa da çoğunluk bıkmış değil. 

1. Snowball

2 snowball

Snowball’un fotoğrafına bakınca neden ünlü olduğunu anlıyorsunuz. Evet, ünlü diktatör Hitler’e benzediği için. Hitler’in ünlü bıyığı ve saç şekli, Snowball’un siyah tüyleriyle birebir aynı.

2. Monty

7 Monty

Monty’nin özelliği, burnunun üst kısmındaki kemiğin olmaması. 3 yaşındaki kedinin burnu doğuştan böyle. Bu durum, burnunun arada bir istemsiz akması dışında bir sorun yaratmıyor. Sahibi Monty’i hayvan barınağından almış. Söylediğine göre Monty’nin en iyi yanları, insanları çok sevmesi ve korkusuz olması. Facebook’ta şu an 80 bin fan’a sahip.

3. Lil Bub

8 Lil Bub

Lil bub’un özelliği, çok küçük olması, çene kemiğinin küçüklüğünden dolayı dilinin sürekli dışarda olması ve dişlerinin olmaması. Bu nedenle biberonla besleniyor. Amerikalı sahibi onu bir hayvan barınağından almış. 3,5 yaşındaki Lil Bub 2011’den bu yana internet ünlüsü. Hatta kendi hayatını anlatan bir belgeselin başrolünde oynadı.

4. Colonel

15 colonel

Colonel, yani, Albay’ın özelliği, Guinness Rekorlar Kitabı’nda, “dünyanın en uzun tüylü kedisi” olarak yer alması. Tüylerinin uzunluğu 23 santimetreydi. Kızgın ve çirkin görüntüsü, ünlü olmasında en etkili sebeplerdi. İran-Himalaya cinslerinin kırması olan kediden geçmiş zamanda bahsettik, çünkü Colonel maalesef şu an hayatta değil.

5. Garfi

17 Garfi

En ünlü internet kedileri listesinin altıncı sırasında Türkiye’den bir kedi var: Garfi. “Dünyanın en kızgın kedisi” olarak tanınıyor. Türü İran kedisi olan Garfi’nin sahibi Hülya Özkök isminde bir Türk. Ünlüler dünyasına daha yeni girdi ama en büyük internet sitelerinde yer aldığı için şöhreti her geçen gün artırıyor.

6. Sam

19 sam

Sam’in özelliğini fotoğrafta görüyorsunuz. Gözlerinin üstündeki siyah tüyler kaş gibi duruyor. Hatta şekillerinden ötürü Sam’in yüzünde sürekli üzgün bir ifade var. Bu haliyle de tabii Küçük Emrah filmlerinden fırlamış gibi duruyor. İki buçuk yaşındaki kedinin Facebook sayfasında 531 bin like’ı var. Instagram fotoğraflarını ise 160 kişi takip ediyor.

7. Banye

24 omg

Banye, İngilizce’de “Aman tanrım” anlamına gelen “oh my god”ın başharfleri ile tanınıyor. Yani O-M-G kedi. Nedeni çok açık. Çenesinin altındaki tüyler, şaşırmış birinin ağzına benziyor. Dolayısıyla Banye de ortalıkta sürekli şaşkın bir ifadeyle dolaşıyor.

8. Venüs

28 venus

Venüs’ün özelliği, yüzünün iki renkli olması. “İki suratlı kedi” olarak da biliniyor. Bizim Van kedileri gibi gözleri de iki farklı renge sahip. Bu görüntüsünün sebebi genetik bir bozukluk. Ama neyseki bunun olumsuz bir yan etkisi yok. 3 yaşındaki kedinin Facebook sayfasında 455 bin fan’ı var.

9. Snoopy

32 snoopy

Bu şirinlik muskasının adı Snoopy. Çin’de yaşayan kedimiz 3 buçuk yaşında. “İnternetin en şirin kedisi” olarak tanınıyor. Biliyorsunuz, Çin’de Twitter, Facebook, hatta Youtube bile yasak. Buna rağmen, Snoopy sosyal medyada milyonlarca hayrana sahip. Adına açılmış “hayran kulüpleri” bile var. Gerçekten çok oyuncağa benzeyen Snoopy, bu şöhreti fazlasıyla hak ediyor.

10. Grumpy Cat

Grumpy

Ona mutlaka bir yerlerde rastlamışsınızdır. Evet, Grumpy Cat. Yani aksi kedi. Asıl adı, “Tartar Sos” olsa da internet dünyası ona “grumpy cat” olarak bağrına bastı. 2 yaşındaki kedi, Wall Street Journal, New York Times gibi büyük gazetelerin birinci sayfalarında dahi yer aldı. Sahibini henüz zengin etmedi ama yine de oynadığı reklamlardan ve fotoğraflarının yer aldığı hediyelik eşyalardan ciddi rakamlar kazanıyor.

Instagram Hakkında 16 Gerçek

Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi Hangileri?