İnsanları En Çok Mutlu Eden 10 Şey

mutlu70 yaşın üzerindekilere “Sizi hayatınızda en mutlu eden 10 anı listeler misin?” diye sorulmuş. Verilen cevaplara göre de “insanoğlunun en mutlu olduğu 10 an” listesi yapılmış.

Listemizin onuncu sırasında, aşık olduğun birini öpmek var. Ama dikkat edin, öyle sıradan bir öpüşme değil. Aşkla bağlı olduğun biriyle öpüşmek.

Dokuzuncu sırada, hayallerindeki sevgiliyle tanışmak var. Yani huyu huyunuza, boyu boyunuza uygun, “Hayatımda şöyle şöyle özellikleri olan biri olsa” diyorsunuz ve onunla tanışıyorsunuz.

Sekizinci sırada, çocuğunuzun ilk sözcüklerini duymak var. Evet, bu da hayattaki paha biçilmez anlardan biri. Hele bir de “anne” veya “baba” derse, o zaman değmeyin keyfinize tabii.

İLK ADIMLAR

Hayattaki en mutlu anlar listesinin yedinci sırasında, çocuğunuzun ilk adımlarını görmek var. Bir başka paha biçilmez an. Ellerinden tuttuğunuz yavru yalapşap da olsa ilk adımlarını atıyor.

Altıncı sıradaki mutlu an, kendi evinize taşınmak. Hele de hayallerinizdeki gibi dekore edebilirseniz çarpı iki mutluluk oluyor tabii.

Araştırmaya göre en çok mutlu eden beşinci an, emekli olduğunuz gün. Artık sabahları işe gitmek için kalkmak yok. Bundan böyle sadece hobilere ve torunlara zaman ayrılacak.

İnsanoğlunu en çok mutlu eden dördüncü an, bir çocuğunuz varken yeni bir çocuğunuzun daha dünyaya gelmesi. Bu da tabii paha biçilemez anlardan biri.

İLK ÜÇ AN

Üçüncü en mutlu an, torununuzun doğması. Torunlar da tabii kendi çocuğunuz kadar kıymetli. Hele de onlarla oynamaya ayıracak zamanınız varsa.

İnsanoğlunun en çok mutlu olduğu ikinci an, evlendiği gün. Tabii sevdiğiniz kişiyle. Artık yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Bir yastıkta kocayın.

Ve geldik insanları eeen çok mutlu eden birinci a’na. Tahmin etmiş olabilirsiniz: İlk çocuğunuzun doğması. Bundan daha kıymetli, daha büyülü bir şey daha yok. Bebeğinizi elinize aldığınız an dünyadaki en mutlu kişi sizsiniz.

PİŞMAN OLUNANLAR

Mutlu anlar listesi bu şekilde. Aynı araştırmada pişmanlıklar da sorulmuş. Listede beş adet pişmanlık var.

Bir, yanlış meslek seçmek. İki, eğitimini yarıda bırakmak, üç, yeterince seyahat etmemek, dört, boşanmak ve beş, çok erken yaşta evlenmek.

Buluşlar Tarihindeki En Önemli 10 İcat

Dünyanın En Büyük 10 Böceği