Gastrit ve Ülser İçin 4 Bitkisel Çözüm

Gastrit veya ülserden şikayetçiyseniz, bitkisel çözümler sizi rahatlatabilir.

1) Aynısafa (Portakal Nergisi)

Ocağa tencereyi koyun. İçine bir bardak su ekleyin. Tepeleme 1 tatlı kaşığı portakal nergisini suya ilave edin. Kaynadığında ocaktan alın. Ilınması için bekleyin. Ardından süzün. Günde 1 defa, akşam yemeklerinden 2 saat sonra bu suyu 1 ay boyunca için.
https://www.youtube.com/watch?v=qFRlrLJ-OQE

2) Ihlamur, papatya, kuru nane

Tencerenin içine bir buçuk bardak su koyun. Tepeleme birer tatlı kaşığı ıhlamur, papatya, kuru nane ekleyin. 7-8 dakika kaynatın. Kaynadığında ocaktan alıp süzün. Sabah, öğle ve akşam aç karnına bu suyu için. 10 gün süreyle devam edin.
https://www.youtube.com/watch?v=8aZ0lSfjDBU

4) Karnabahar

150 -200 gram karnabaharı küçük küçük doğrayın. Bir tencereye bir buçuk bardak su koyun. Karnabahar parçalarını ilave edip kapağını kapatın. 5 dakika kaynatın. Bunun hem suyunu için hem de haşlanan karnabaharı yiyin. Bunu 21 gün yapın. Bunları salata yapıp veya üzerine yoğourt dökerek tüketebilirsiniz.
7 dakikanın üzerine çıkarsanız iyileştirici özelliğini kaybeder.
https://www.youtube.com/watch?v=CZltRR4CAiE

3) Brokoli

Gastrit ve ülser oluşumuna neden olan helikobakter bakterisi teşhisi konmuşsun brokoli suyu için ve brokoli tanelerini yiyin.
https://www.youtube.com/watch?v=qFRlrLJ-OQE

4) Lahanadan üretilen U vitamini için

U vitamini denmesine karşın gerçekte vitamin değildir. Bu bir tür lakap olarak düşünülebilir. Ülsere karşı tedavi etkisi olduğuna inanıldığı için ülserin İngilizcesi olan “ulcer”in baş harfi olan U alınmıştır. Lahanadan elde edilir. Tablet halinde olmaz. Sıvı halde bulunur. Lahana haşlanarak değil, özel yöntemlerde üretlir. U vitamini damlası olarak da geçer.

Köpeklerde Pire Nasıl Temizlenir?

Bugün Öğreneceğiniz En İğrenç 25 Espri