Avını Bütün Bütün Yutan 7 Hayvan

Etçil hayvanlar yaşamak için diğer hayvanları yemek zorunda. Doğanın kanunu bu. Yapacak bir şey yok. Ancak bazı hayvanların avlarını tek bir parça halinde yemesi yine de kulağa zalimce geliyor. Bu videoda, tek lokmada yeme özelliği olan hayvanları bir araya getirdik.

Yılanla başlıyoruz. Büyüklüklerine göre, fareden koyuna ve hatta timsaha kadar birçok hayvanı bütün halde yiyebiliyorlar. Yılanın kendi vücudu yediği hayvanın vücut şeklini aldığı için ortaya çok acayip görüntüler çıkabiliyor.

1*1

İkinci sırada kurbağa var. Uzun diliyle sinekleri yakalayıp tek lokmada yutan kurbağalara çizgifimlerden alışkınız. Kurbağaların büyük türleri tabii böceklerle doyamayacağı için fare gibi canlıları tek parçada mideye indiriyor.

2*2

Bir sonraki hayvanımız pelikan. Kayıp Balık Nemo’da balıkların seyahat için kulandığı o büyük gaga aslında pek masum değil. Üstelik pelikan sadece balıkları değil, kuşları da yakalayıp bütün halde yutuyor.

3*3 pelikan

Dördüncü hayvanımız, ülkemizdeki denizlerde de çıkan Keler balığı. Denizin dibindeki kumun üzerine yatıyor, saatlerce bekliyor, fırsatını bulunca da avına saldıya geçiyor. Ve sonrasıda da hüüp diye içine çekerek tek parça halinde mideye indiriyor.

4*3 keler

Sıradaki hayvan, baykuş. Harry Potter filmleri sayesinde sevilen hayvanlardan biri haline geldiler. Ama gerçekte onlar da acımasız bir avcı. Kendisinden büyük hayvanları avlaması ve bütün halde yutması ile ünlü.

5*3 baykuş

Altıncı hayvan, katil balina. Belki balina olduğu için tek lokmada yutması doğal tabii diyebilirsiniz. Ama birçok balinanın boğazı son derece dar. Yaşayan en büyük hayvan olan mavi balinanın boğazı sadece yemek tabağı kadar. Fakat katil balinanın öyle bir derdi yok. Boğazı yeterince geniş olduğu için fok balıklarının yavrularını bile bir hamlede yutabiliyor.

6*3 balina

Son hayvanımızın ismi zaten kendi olayını anlatıyor: Kara Yutucu. Evet, ismi bu. Derin sularda yaşayan bu balık kendisinden çok daha büyük balıkları yutma yeteneğine sahip. Öyle ki, yuttuğu balığın boyu kendi boyununu 4 katı olabiliyor. Kurbanının kuyruğundan yakalıyor ve sonra da ileri doğru giderek tek bir lokmada mideye indiriyor.

7*5

Sırada bir bonus var. Bu bir hayvan değil. Bitki. Ama hayvanları yiyerek besleniyor ve o da tek bir lokmada yiyor. Şekli sürahiye benzediği için Türkçe’de “su ibriği” adı verilen bu bitki normalde örümcekle ve küçük böceklerle besleniyor. Ancak nadir de olsa bir fareyi içine bütün halde alıp sürahisindeki özel sıvıyla sindiriyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İlginç Görünüme Sahip 21 Meyve ve Sebze

Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir?