Dünyadaki En Ünlü 10 Gizli Örgüt

Bu yazıda dünyayı yönetmek isteyenlerin kurduğu gizli örgütleri derledik. Bu insanlar güçlerini birleştirerek amaçlarına ulaşmaya çalışıyor.

Kemik ve Kurukafa Örgütü

Kemik ve Kurukafa adındaki örgütle başlıyoruz.1833 yılında ABD’de kuruldu. Hedefleri ve yöntemleri İllüminati ile ortaktı. Her yıl sadece 15 üye kabul eden çok gizli kulüp dünyayı tamamen kontrol etmeyi amaçlıyor. Üye kabul törenleri masonlarınkine çok benziyor. Sadece ülkenin en zengin ve en etkili ailelerden kişileri kabul ediyorlar. ABD yönetiminde çok kilit noktalarda üyeleri var. Eski ABD Başkanı George Bush, ABD’li milyarder David Rockefeller bunlardan sadece ikisi.

Thule Örgütü

Sırada Alman Thule Örgütü var. 1919’da Münih’te kuruldu. Amaçları yeni dünya dünya düzenini kurmak için nüfusu azaltmaktı. Hitler’in ve pek çok yakın adamının bu gizli örgüte üye olduğu sanılıyor. Bu örgütün üyeleri amaçlarını gerçekleştirmek için kara büyü kullanmaya çalışıyordu. Ayinlerinde insanlara ve hayvanlara işkence ediliyordu. Hitler’in, bir ayinine katıldıktan sonra şeytani bir kişiliğe büründüğü örgütle ilgili söylentilerden biri.

Cehennem Ateşi Kulübü

Cehennem Ateşi Kulübü ile devam ediyoruz. 18. Yüzyıl’da İngiltere’de Masonlarca kuruldu. Kurucuları arasında dönemin en zengin İngilizleri vardı. Pek çok şeytani eyleme imza attılar. Kulüp, inanılmaz bir gizliliğe sahipti. Yer altı sığınaklarında ve mahzenlerde düzenlenen toplantılarda akla hayale gelmeyecek sapkınca şeyler yapılıyordu. Bu gizli örgütün hala varlığını ve faaliyetlerini devam ettirdiği düşünülüyor.

Bilderberg Grubu

Bilderberg Grubu diğerlerine göre daha yeni ama son derece etkili gizli örgütlerden biri. Onların da bir yeni bir dünya düzeni hedefledikleri düşünülüyor. Aralarında pek çok ulustan 150’ye yakın çok zengin iş adamı ve ünlü isim yer alıyor. Diğerlerinden farklı olarak kara büyü, işkence ya da başka sapık ritüelleri yok.

Dokuz Melek Örgütü

Sırada Dokuz Melek Örgütü adındaki şeytani öğretileri temel alan bir gizli yapı var. 1960’larda kuruldu. Açığa çıkmasıysa 90’lı yıllarda oldu. Üyeleri genellikle Neo-Nazi’lerden oluşuyor. Satanik, yani şeytana tapınma ayinleri düzenliyorlar. En büyük amaçları ise dünya üzerinde şeytani öğretilerden yola çıkan bir düzen kurmak.

Haşhaşiler

Haşhaşiler günümüze kadar ulaşamasa da tarihte bilinen ilk ve en etkili gizli topluluklardan biriydi. 13. Yüzyıl’da Hassan Sabbah tarafından kuruldu. Sabbah, uyuşturucu ve cennet vaatleriyle müritlerinin beyninin yıkayıp onları birer suikastçiye dönüştürüyordu. İran’daki Alamut Kalesi adını verdikleri yerde üslenmişlerdi. Dönemin en büyük siyasi güçlerinden biri olan Selçuklular’ı yıkmaya çalıştılar. Yüzyılın sonlarına doğru Moğol istilası sırasında yok oldular.

Göz Doktorlarının Büyük Aydınlanmış Cemiyeti

Göz Doktorlarının Büyük Aydınlanmış Cemiyeti ise başka bir gizli örgüt. Tabi bunlar bizim bildiğimiz göz doktorlarıyla pek alakalı değil. 18. Yüzyıl’da Almanya’da yaşayan birkaç doktor tarafından kuruldu. Daha sonra 1946 ABD’de başka bir şubesi açıldı. Cemiyetin resmi açıklamasına göre amaçları dünyadaki tüm ulusların, ırkların ve dinlerin küresel barış içinde bir arada var olması. Ancak araştırmacıların bulduğu bazı belgeler bu adamların tuhaf ritüelleri ve gelenekleri olduğunu ortaya çıkardı. İddilara göre asıl amaçları insanları kontrol edip dünya yönetiminde etkili olmak.

Dış İlişkiler Konseyi

Dış İlişkiler Konseyi de bugünün dünyasının en etkili gizli örgütlerinden biri. ABD Merkezli bu topluluğun içinde Amerika Birleşik Devletleri yönetiminde yer alan en önemli isimler var. Bunların da yeni düzeni için çalıştıkları iddia ediliyor. Bu amaçla Güney Amerika, Orta Doğu, Avrupa ve diğer pek çok yerdeki ülkelerin hükümetlerini kontrol etmek için gizli çalışmalar yapıyorlar.

Propaganda Due

Sırada Propaganda Due denilen oluşum var. ABD, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra NATO ülkelerini kontrol altında tutabilmek için bazı yeraltı örgütleri kurdu. Bunların her ülkedeki isimleri farklı. Propaganda Due ise bu örgütleri kontrol eden Mason locasının adı. Merkezi de İtalya’da.

Ku Klux Klan

Altın Çember Şövalyeleri ya da daha bilinen adlarıyla Ku Klux Klan da diğer bir gizli örgüt. 19. Yüzyıl’da ABD’de kuruldu. Tek amaçları var: O da beyaz ırkın üstünlüğüne dayalı bir düzen oluşturmak. Bunun için siyahiyelere karşı kabul edilemez eylemlerde bulunuyorlardı. Günümüzde bile faaliyetlerine devam ediyorlar.

 

Türkiye’de İnsanları En Fazla Öldüren 8 Hayvan

Gıda Üreticilerinin Yaptığı 10 İnanılmaz Hile