En popüler 20 süper kahraman özelliği

Süper kahramanların en önemli özelliği, adı üstünde, onları süper kahraman yapan süper güçleri. Bu yazıda en popüler 20 süper gücü sıralıyoruz.

1) Uçmak

superman

Süper kahraman deyince akla gelen ilk süper güç uçabilmek tabii ki. Superman gibi semalarda dolaşabilir, trafiğe takılanlara nanik yapabilirsiniz.

2) Çok güçlü olmak

hulk-guclu

Bu süper güçte ise tıpkı Hulk gibi güçlüsünüz. Olimpiyatlarda bütün altın madalyaları toplayabilirsiniz. Kavanozu kırmadığınız sürece, sıkışan kapakları açarak, annenizin, eşinizin gözdesi olabilirsiniz.

3) Havayı kontrol etmek

hava-kontrol

Bu güç sayesinde düşmanlarınıza şimşekler yağdırabilirsiniz. Güçlü bir kasırga yaratıp koca bir şehri hallaç pamuğu gibi dağıtabilirsiniz. Ama lütfen yapmayın tabii.

4) Zamanda seyahat etmek

zamanda-seyahat

En havalı süper güçlerden biri de bu olsa gerek. Gidip çocuk veya yaşlı halinizi görebilirsiniz. Sayısal Loto oynayarak zengin olma şansınız bile var.

5) Ölümsüz olmak

olumsuz

Kimilerine göre sonsuza kadar yaşamak hiç de özenilecek bir şey değil. Ama belki siz aksini düşünüyor olabilirsiniz. Bu güce sahip olanlar dünyaya kazık kakıyor.

6) Hayvanları kontrol etmek

hayvan-kontrol

Tüm hayvanlar alemi emrinize amade. Çitanın üzerine binip hız yapabilirsiniz. Köpekbalıklarından deniz filosu kurabilirsiniz. Düşmanlarınızı en zehirli yılanlarla başbaşa bırakabilirsiniz.

7) Suyun altında nefes almak

su-altinda-nefes-almak

Denizin dibinde saatlerce yüzebilirsiniz. İnsanoğlunun henüz keşfedemediği derinliklerde belki kayıp uygarlıklara, hatta deniz kızlarına bile rastlayabilirsiniz.

8) Görünmez olmak

gorunmez

Arkadaşlarınız sizin hakkınızda ne düşünüyor? Öğretmen yarınki sınav için hangi soruları hazırlıyor? Kapalı kapılar ardında neler konuşuluyor? Görünmez olursanız hepsini bilebilirsiniz.

9) Işınlanmak

isinlanma-gucu

Kendinizi istediğiniz her yere, hatta başka bir ülkeye bile ışınlayabilirsiniz. Sabah Almanya’daki akrabaları ziyaret edebilir, öğlen New York’ta hamburger keyfi yapabilirsiniz.

10) X-Ray görme yeteneği

xray-gorme

Artık sizin için hiçbir şey kapalı kapılar ardında değil. X-ray gücünüz sayesinde duvarların ardında neler olup bittiğini görebilirsiniz.

11) Zihin kontrolü

zihin-kontrolu

Bu süper güce sahipseniz karşınızdaki kişiye istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz. Siz ne derseniz o şekilde davranır.

12) Bütün dilleri konuşmak

dil-konusmak

Ben öyle düşmanla falan uğraşamam diyorsanız bu süper güç tam size göre. Dünya üstünde yaşayan herkesle dilediğiniz kadar sohbet edebilirsiniz.

13) Hayvan güçlerine sahip olmak

hayvan-gucleri

Bu süper güce sahipseniz istediğiniz herhangi bir hayvanın özelliği sizde de oluyor. İster çita gibi hızlı, ister goril kadar güçlü, isterseniz de yılan gibi kıvrak ve zehirli olma imkanınız var.

14) Telekinezi

telekinezi

Telekinezi, yani eşyaları hareket ettirme gücüne sahipseniz uzaktan kumandaya ihtiyacınız yok. Bir el hareketinizle televizyon uçup yanınıza geliyor.

15) Zamanı durdurabilmek

zaman

Bir sorun yaşadığınızda veya o anın keyfini daha fazla çıkarmak istediğinizde pause düğmesine basabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

16) Şekil değiştirebilmek

sekil-degistirme

Bu süper güce sahipseniz istediğiniz kişinin, hayvanın, objenin şekline girebilirsiniz. Yapabileceklerinizin haddi hesabı yok. Eşek şakalarında bile çok işinize yarar.

17) Anında öğrenmek

ogrenmek

Matrix filminde olduğu gibi, 5 dakikada Kung-Fu öğrenebilirsiniz. Okulda koca bir yıl öğretilenleri siz sabah dişlerinizi fırçalarken bitirebilirsiniz.

18) Kendini iyileştirebilmek

iyilestirmek

Bu süper güce sahipseniz, mesela ayağınız kırıldığında hop diye düzeliyor. Özellikle macera sporu yapanların çok işine yarayabilir

19) Başkalarını iyileştirebilmek

iyilestirmek-baska

Bu süper güçte ise kendinizi değil, başkalarını iyileştirebiliyorsunuz. Yalnız eşten dosttan gelen rica telefonları yüzünden günleriniz epey yoğun geçebilir.

20) Süper hızlı olmak

cok-hizli

Günlük hayatı yoğun geçenler için mükemmel bir süper güç. Işık hızıyla evinizi, odanızı toplayabilir, saniyesinde okulda, işte olabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Görünümlü 10 Köpek Cinsi

İlginç Görünüme Sahip 21 Meyve ve Sebze