Sizi Şaşırtacak 13 Resimli Bilgi

Bu  yazıda birbirinden ilginç fotoğraflı bilgileri bir araya getirdik.

Bu iki kadının biri İrlanda’nın Dublin şehrinde, diğeri İtalya’nın Milano şehrinde yaşıyor. “Twin-strangers”, yani “ikiz yabancılar” adındaki internet sitesi sayesinde tanıştılar. İkiz değiller. Kardeş değiller. Akraba değiller. Ama birbirlerine tek yumurta ikizi kadar benziyorlar.

1

Bu meyvenin ismi Karambola. Bizde Yıldız Meyvesi olarak biliniyor. Çünkü kestiğinizde herbir dilim tıpatıp yıldız şeklinde oluyor. Filipinler, Endonezya, Hindistan gibi ülkelerde yetişen Karambola, yenilebilen bir meyve.

2*2

Bu gördüğünüz, Titanik’in çarptığı buzdağının ta kendisi. Yani dünyanın en ünlü kazasına bu devasa buz kütlesi sebep oldu.

3

Bu kaplumbağanın ön ayaklarını maalesef fareler yemiş. Hareket edemez gelince sahibi veterinere götürmüş ve böylece tekerlek çözümü bulunmuş. 90 yaşındaki kaplumbağa bu sayede eskisi gibi bahçede dolaşabiliyor.

Pet tortoise whose had its legs eaten by rats, has had wheels fitted which makes her move twice as fast, in Pembroke, west Wales, UK

Tavuk yumurtaları genelde kahverengi veya beyaz olur. Ancak anavatanı Şili olan Arau-kana tavuğunun yumurtaları mavi. Keza İngiltere’ye özgü Legbar tavuğu da mavi renkte yumurtluyor.

5*2

Bu kuşun ismi “Asil Sinekapan”. İsmini kafasındaki muhteşem taçtan alıyor. Tacı normalde kapalı. Ancak dişisine kur yaparken, çiftleştikten sonra ve niyeyse bir insan eline aldığında tacını açıyor.

7*2

Sırada Küçük Denizkızı filminden bir sürpriz yumurta var. Açılış sahnesinde Kral Tiriton arenaya girerken kalabalığın arasında Miki Fare, Gufi, Donald Amca ve Kurbağa Kermit’in de olduğu görülüyor. Tabii bu karakterlerin aslında bu filmde rolü yok.

8

Bu kedinin ismi Atum.Kızgın ve delici bakışlarıyla bir anda internet ünlüsü oldu. Sahibi, Atum’un aslında son derece sevecen bir kedi olduğunu söylüyor ama bu fotoğrafa bakınca pek de inandırıcı gelmiyor doğrusu.

9

Hindistan’ın Mumbai şehrindeki bu ultralüks otelde her odanın ayrı bir havuzu var.

10

Bu bir öpücük balığı. Anavatanı Asya’nın kuzeydoğusu. Akvaryum balığı olarak çok popüler. Sürekli bu şekilde görüldükleri için öpücük balığı denmiş fakat aslında bu hareketi birbirlerine güç gösterisinde bulunmak için yapıyorlar. Yani bir nevi kavga ediyorlar.

11*2

Daha önce hiç kaya tırmanışı yapanların kampını gördünüz mü? Çok yüksek kayalıklara tırmanırken işte böyle mola vererek dinleniyorlar.

12

Bu bir Bozkır kedisi. Leopara benzeyen görüntüsüyle öne çıkıyor.. Aynı zamanda dünyanın en pahalı kedisi. Safkan olanların fiyatı 35 bin dolar. Yani yaklaşık 100 bin Türk lirası.

13

Dünyanın En Kalabalık 10 Ülkesi

Dünya Ülkelerinden 6 Saçma Yasak