Tanımakta Güçlük Çekeceğiniz 12 Tüysüz Hayvan

Bazı hayvanlar doğuştan, bazıları ise bir hastalık sebebiyle tüysüz olabiliyor. Bu yazıda tüysüz hayvanları bir araya getirdik. Gözümüzün alıştığından farklı bir görüntü olduğu için eminim çoğu size çok tuhaf gelecek.

Hastalık sonucunda tüyleri dökülen bir horozla başlıyoruz. Söylendiğine göre, özgüveninden hiçbir şey kaybetmemiş. Bu ilginç görünümünden ötürü de bir firmanın reklamlarında rol vermişler.

1

Bu ise postunu kaybeden bir ayı. İsmi Dolores. Almanya’da bir hayvanat bahçesinde yaşıyor. Tüylerinin dökülme nedeni ise bilinmiyor.

ayı

Bu da bir tavşan. Tüysüz haliyle bir anda internet ünlüsü oldu. Neyseki bir süre sonra tüyleri çıkıp olması gereken haline kavuştu.

3

İngiltere’deki bir hayvan barınağında yaşayan kirpi ile devam ediyoruz. Kirpilerin postları diken şeklinde olduğu için tüysüzden çok ‘dikensiz kirpi’ demek daha doğru aslında.

4

Bu papağan 35 yaşında. Bir deri hastalığına yakalanmış. Tüylerinin bir kısmı dökülmüş, büyük bölümünü ise gagasıyla tek tek kendisi koparmış.

5

Bu sevimli rakun bir parazitten ötürü tüylerini kaybetmiş. Yanında normal bir rakun görüyorsunuz. Hayvanlar tüysüz olunca onları tanımak gerçekten zorlaşıyor.

6

Sırada, Çin’deki bir akvaryumda doğan yavru penguen var. Tüysüz olduğu için annesi tarafından reddedilmiş. Neyseki gördüğü tedavi ile tüyleri çıkınca annesi bağrına basmış.

7*2

Bu bir labaratuvar faresi. Farklı fare ırklarının genleriyle özel olarak üretilmiş. Nedenini bilmiyorum ama bağışıklık sistemi araştırmalarında kullanıldıkları için tüysüz olmaları gerekiyormuş.

8

Fareden sonra sıra kedide. Bu kedi, cinsi gereği tüysüz. Sifenks adı verilen kedi ırkı bu şekilde tüysüz doğuyor ve tüyleri hiç çıkmadan yaşamını sürdürüyor.

9

Bir hayvanat bahçesinde yaşayan bu şempanze bir hastalık sonucunda tüylerini kaybetmiş. Ünü bir anda yayılınca, pek çok kişi sadece onu görmek için gelir olmuş.

10

Bu da bir başka hayvanat bahçesinde doğan yavru kanguru. Annesini kaybettiği için tüyleri çıkmamış. Çünkü yavru kangurular tüysüz doğuyor ve tüyleri annesinin karnındaki sıcak kesede çıkıyor.

11

Listemizi sevimli bir hamster ile bitiriyoruz. Genetik bir hastalıktan dolayı hem annesi ve babası, hem de bu yavru bu şekilde tüysüzmüş.

12

Yiyeceklerden Çıkan 13 Mide Bulandırıcı Şey

Öğrendim Diye Gurur Duyacağınız 18 Şaşırtıcı Bilgi