UFO ile Karıştırılan 10 Şey

ufoİnternette pek çok UFO görüntüsü var. Belki siz de bir gece gökyüzüne bakarken uzaylılara ait bir uçan daire gördüğünüzü sanmış olabilirsiniz.

Bu yazıda, UFO ile karıştırılan şeyleri derledik. Gökyüzünde gördüğünüz her sıradışı görüntü gerçekte UFO olmayabilir.

ŞİMŞEK

Gökyüzünde çakan şimşekler, öncesinde ve sonrasında başka ışık oyunları da yaratır. Bu nedenle, gökyüzünde görünce heyecanlandığınız danseden ışıkların nedeni şimşekler olabilir.

Hatta bulutlarda yüklü olan elektrik, şimşek çakmadan da ilginç görüntüler yaratabiliyor.

FÜZELER

Uzay gemileriyle karıştırılan bir başka şey de füzeler.

2009’da Norveç semalarında mavi-yeşil ışıklardan oluşan helezon şeklinde ışıklar görüldü. Bu da tabii görenleri şaşkına çevirdi.

Ertesi gün gazeteler Norveç’i ziyaret eden UFO haberleriyle doluydu. Ancak Rusya’dan gelen açıklamada, yeni denenen bir füzenin hatalı çıkış yapması sonucunda Norveç hava sahasına girdiği söylendi ve tabii özür dilendi.

BULUTLAR

UFO’larla karıştırılan bir başka şey de, tuhaf bulut şekilleri. Bazen tavşana veya çiçeğe benzettiğimiz bulutlar kimi zaman da devasa bir UFO şeklinde olabiliyor. Buna bir de güneş ışıkları eklenince UFO’nun sağında solunda parlayan ışıklar da eksik olmuyor.

İlginç bulut şekillerine, rastlantılar dışında, rüzgar veya sesten hızlı uçan jetler de sebep olabiliyor.

BALONLAR

Uzay gemisi olduğu düşünülen bir başka şey de balonlar. Bu bir meteoroloji balonu olduğu gibi, bir doğum günü partisinde özgürlüğüne kavuşturulan uçan balonlar da olabilir.

Helyum dolu balonlar patlayana kadar atmosferde seyahat ederler. Hele de toplu halde bırakıldılarsa, yanyana uçan 10 rengarenk balon tabii UFO ile karıştırılabiliyor.

VENÜS GEZEGENİ

Sık sık UFO ile karıştırılan bir başka şey de Venüs gezegeni. Güneşle dünya arasındaki ilk gezegen olan Venüs’ün pırıl pırıl parlayan ışıklarını görenler UFO olduğunu sanıyor. Tabii yanılıyorlar.

Ayrıca dünya batıdan doğuya dönerken, Venüs ise ters istikamette, doğudan batıya döner. Bu nedenle Venüs bize hareket ediyormuş gibi görünür. Bu da haliyle bir diğer UFO yanılgısı yaratıyor.

UÇAKLAR

UFO’larla karıştırılan şeyler listesinde uçaklara geldik. Bulutların arasına girip çıkan uçakların UFO ile karıştırılması kadar doğal bir şey yok. Hele de geceyse.

Gündüz güneşten gelen ışıkların yansıması, gece ise uçağın kendi ışıklarının oluşturduğu görüntüler uçakların sık sık UFO ile karıştırılmasına neden oluyor.

ASKERİ DENEMELER

UFO’larla karıştırılan bir diğer şey de askeri denemeler. Bu bir silah da olabilir, insansız hava aracı da veya yüksek irtifada kullanılmak üzere geliştirilen bir paraşüt de.

Örneğin, en ünlü uzaylı komplo teorilerinden biri olan Roswell olayında UFO ile karıştırılan cisim aslında bir casus balondu. Ya da öyle iddia ediliyor diyelim.

İlginizi çekebilir: Uzaylıların neden ortaya çıkmadığına cevap veren 10 mantıklı teori

En Zehirli Örümcek Hangisi?

İlluminati Gizli Örgütü Hakkında Merak Edilenler