UFO’larla İlgili En Ünlü 5 Komplo Teorisi

uzaylıDünyayı ziyaret eden uzaylılarla ilgili en popüler komple teorilerini listeledik.

ROSWELL OLAYI

İddiaya göre, 1947 yılında, Amerika’daki Roswell kasabasının yakınlarına bir uçan daire düştü.

Haber gazetelerde yer alınca ordu bunun bir meteoroloji balonu olduğunu söyledi. Ancak bu kez de basında, askerlerin UFO’nun üstünü brandalarla kapatarak kaçırdığı haberleri çıktı.

Doksanlı yıllarda ordudan bir itiraf geldi: Balon konusunda yalan söylemedik ama “Moğol Projesi” adında gizli bir “Casus Balon” projesi olduğu için gizli saklı davrandık.

1995’te bir uzaylıya otopsi yapıldığına dair görüntüler ortaya çıktı. İddiaya göre, Roswell’e düşen uçan dairede ölü bir uzaylı vardı ve 51. bölgede ona otopsi yapılmıştı.

Bunun düzmece olduğu anlaşılsa da hala gerçek olduğunu öne sürenler var.

51. BÖLGE

51. bölge, Amerika’nın Nevada eyaletinde bir hava üssü. Komplo teorisyenlerine göre burası UFO’lar için yapılmış. Görünen binaların dışında, yerin altında 40 kat daha var.

Bugüne kadar ele geçirilen uçan daireler burada inceleniyor ve onlardan edinilen teknolojilerle savaş uçakları yapılıyor.

Ayrıca az önce dediğim gibi bu üs, Roswell’de düşen uzaylıya otopsi yapılan yer.

Bir diğer uçuk iddia da, Amerikalıların burada uzaylılarla düzenli bir şekilde toplantılar yaptığı.

MAVİ KİTAP PROJESİ

“Mavi Kitap Projesi”, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin yaptığı bir çalışma. Amaç, UFO’lar ile ilgili tüm bilgilerin bir elde toplanması ve gerçek olup olmadıklarının incelenmesi.

Aslında bu bir komplo teorisi değil. Amerikan devleti tarafından resmen kabul edildi.

1952’den başlayan proje 1969’a kadar sürdü. 17 yıl süren araştırmanın raporu ise 1986’da yayınlandı. Rapora göre, dünyaya UFO ziyaretleri yapılmıyordu.

Ancak komplo teorisyenleri, hükümetin Mavi Kitap Projesi’ni gerçek UFO olaylarını örtbas etmek için yaptığını düşünüyordu.Asıl amaç, “Bu kadar araştırdık ama kanıt bulamadık” demekti.

SÜRÜNGENİMSİLER

İddianın sahibi David Icke adında ünlü bir komplo teorisyeni. Diyor ki, “Dünyayı uzaylılar yönetiyor. Sürüngen-insan karışımı melez bir ırk var. Şekil değiştirme yeteneklerine sahipler. Aramızda dolaşıyorlar ve hatta dünya liderlerinin bir bölümü de bu sürüngenimsi ırktan”.

Bitmedi. İnsan eti yedikleri ve kan içtikleri de söyleniyor. İçlerinde ABD eski başkanları George Bush ve Bill Clinton, İngiltere Kraliçesi ikinci Elizabeth’in de olduğu bu ırkı yönetenler ise Thuban yıldızında yaşayan uzaylılar.

ANTİK UZAYLILAR

Erich von Däniken adında İsviçreli bir yazar var. Kitaplarında uzaylıların dünyayı çok eski çağlardan bu yana ziyaret ettiğini öne sürüyor. En ünlü kitabı “Tanrıların Arabaları”.

Bu komple teorisine göre, insanoğlunun kurduğu uygarlık aslında uzaylıların eseri. Mesela piramitleri uzaylıların yaptığını söylüyorlar.

İtalya’da bulunan duvar resimlerini göstererek, eskiçağ astronotlarının varlığını kanıtlamaya çalışıyorlar.

Bir başka büyük iddia da, insanların aslında uzaylıların tarafından oluşturulup dünyaya getirildikleri.

Google Hakkında 16 Gerçek

Buluşlar Tarihindeki En Önemli 10 İcat