Gözaltı morluklarını geçirmek için 5 doğal yöntem

Bu yazıda gözaltı morluklarını ve gözaltı torbalarını geçirmek için evde yapabileceğiniz doğal yöntemleri ele alıyoruz.

goz-alti

Öncelikle gözaltı morluklarının neden olduğundan bahsedelim.

Gözaltı morluklarının aslında pek çok sebebi var. İlki ve en etkilisi genetik nedenler, ikincisi alerjiler ve üçüncüsü de burun akıntıları.

Bunların yanısıra, egzama gibi bazı cilt hastalıklarını, güneşin ultraviyole ışınlarına çok maruz kalmayı ve yaşın ilerlemesini de saymak lazım. Tüm bunlar göz çevresindeki kan akışını etkilediği için morluklar oluşuyor.

Gözaltı torbaları ise bazılarımızda zaman zaman, bazılarımızda ise maalesef sürekli olan bir sorun.

Daimi gözaltı torbasında elbette genetik nedenler birinci sebep. Bunun yanında, yanlış beslenme ve yaşın ilerlemesi de etkili.

DOĞAL REÇETELER

  1. İlk yöntemimizde ihtiyacımız olan 2 poşet çay. Çay yapacakmış gibi kısa bir süre suda bekletin. Ardından buzluğa koyup soğutun. Sonra da 5 dakika gözlerinizin üstüne koyun.
  2. İkinci yöntemde ihtiyacımız olan bir salatalık. Salatalıktan 2 tane kalın dilim kesin. Buzlukta yarım saat bekleterek iyice soğutun. Ardından gözlerinizin üstüne koyun ve 15 dakika o şekilde bekletin. Bunu haftada 2 kez yapabilirsiniz.
  3. Sıradaki yöntemde bir patatese ihtiyacımız var. Önce patatesi ikiye bölün. Sonra birbirine sürterek suyunun çıkmasını sağlayın. Ardından makyaj pamuğu ile suyu alın. Ve gözlerinizi kapatıp pamukları koyun. Bu şekilde 10-15 dakika bekleyin. Bu yöntemi haftada bir uygulayabilirsiniz.
  4. Dördüncü yöntemde gül suyu kullanacağız. Gül suyu tenimiz için çok faydalı bir ürün. Gençleştirici ve yatıştırıcı etkisi var. Pamukları gül suyunun içine koyup bir süre bekletin. Sonra gözlerinizi kapatıp pamukları koyun. 15 dakika bu şekilde bekleyin. Bir hafta süresince günde 2 kez yaparsanız çok faydasını görürsünüz.
  5. Son yöntemimiz için limon ve domates suyuna ihtiyacımız var. Çok değil, 1 çay kaşığı domates suyunu ve yarım çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Sanki gözaltı kremi sürermiş gibi, bu karışımı yumuşak hareketlerle gözaltlarınıza sürün. 10 dakika yüzünüzde kalmasına izin verin. Ardından suyla yıkayın. Bu yöntemi bir hafta süresince günde 2 kez yapmanızı öneririm.

İstanbul ile İlgili Bilmeniz Gereken 22 Bilgi

İnsan Vücudunun Mükemmelliğine Dair 18 İlginç Bilgi