Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 5 Doğal Formül

YÜZ

Yüzümüzde kıl köklerinin ve yağ bezlerinin olduğu gözenekler vardır. Hormonlar, makyajı çıkarmadan uyumak, hatta stres gibi nedenler ciltteki yağ salgısını arttırır.

Yağın artması, gözeneklerin tıkanması anlamına gelir. İçlerine fazla yağ dolduğunda ise şişerler ve böylece de siyah noktalar oluşur. Siyah nokta diyoruz ama bu kabartılar beyaz da olabilir.

Siyah noktalar zamanla sivilceye dönüşebilir. Bunu önlemek için temizliğe önem vermelisiniz. Bu yazıda evde yapabileceğiniz bazı formüller veriyoruz. Bu maskelerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

BİRİNCİ FORMÜL

Bir kaba, 2 yemek kaşığı soda, 1 yemek kaşığı limon ve 2 yemek kaşığı süt koyun. İyice karıştırın. Sonra yüzünüze, özellikle de burun ve çene bölgesine sürün. 5 dakika bekleyin. Parmaklarınızla küçük daireler çizerek yüzünüze masaj yapın. Bu masaj hem ölü deri, hem de siyah noktalar için işe yarar.

İKİNCİ FORMÜL

Bir kaba 1 yemek kaşığı kahverengi şeker, 2 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı bal koyun. İyice karıştırın, sonra da yüzünüze sürün. 5-10 dakika parmaklarınızla masj yapın. Kahverengi şekerin cildi soyma özelliği olduğu için ölü deriyi ve üzerindeki siyah noktaları alacaktır.

ÜÇÜNCÜ FORMÜL

Bir kaba 1 yemek kaşığı deniz tuzu, 1 yemek kaşığı limon suyu ve bir miktar da saf su koyun. Yüzünüze sürüp yavaş hareketlerle masaj yapın. Tuz, ölü deriyi aldığı gibi ciltteki fazla yağı da emecektir. Bu maskeyi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

DÖRDÜNCÜ FORMÜL

Bir kaba, 1 yemek kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı da bal ekleyin. İyice karıştırın. Yüzünüze sürüp birkaç dakika masaj yapın. Bu işlem sonrasında biraz yanma ve deride kızarıklar olabilir. Ancak kısa süre sonra ikisi de geçecektir.

BEŞİNCİ FORMÜL

Bir kaba iki yumurta kırın. Sarılarını ayırıp sadece beyazları bırakın. Güzelce çırpın. Sonra da bir kısmını yüzünüze sürün. 2 dakika bekledikten sonra tamamını sürüp 10-15 dakika kadar, iyice katılaşıncaya kadar bekleyin. Ardından yüzünüzde yumurtaları soyarak temizleyin. En sonunda ılık su ile temizleyin.

Bunları hayatınızdan çıkarın: İnsanı aptallaştıran 9 şey

Tipik Balık Burcunun 10 Özelliği