Kakül kimlere yakışır?

Hangi yüz tipine kakül yakışır, Adnan Serter yanıtlıyor.

Kakül uzun yüzlülere yakışır. Ters üçgenlere yani çene kısmı geniş, alın kısmı dar olanlara yakışır ki bir balans yapar, sivriliği alır. Üçgenlere yakışır, alındaki genişliği yana doğru kapatarak yüzü daha zarif göstermeye yarar.

Fakat kakülü yuvarlak yüzlülere, kare yüzlülere hiç tavsiye etmem.

KAKÜLÜN BOYU

Kakülün uzunluğu önemlidir. Eğer kısa ve kaş üstünde bir kakül kullanıyorsanız gözleri işaret eder.

Ama gözün içine giren bir kakül veya 1 cm.lik bir kakül sizi tam tersine geriye itecektir.

Gözleri ortaya çıkaran şey renktir.

Mesela hanımlar ben saçımı açık renk yaptırdığım zaman çok makyaj istiyor derler ya böyle bir şehir efsanesi vardır. Neden böyledir biliyor musunuz? Saçınızın rengini açtığınızda teniniz daha koyu gözükür. Muhtemelen de ne kadar açık renk gözlü olursanız olun teniniz kadar açık renk değildir gözünüz. Açık renkli saç kullanıldığında ten rengi daha koyu gözükür. Zaten göz rengi de tenden biraz koyu olduğu için yani ne kadar açık olursa olsun renkler birbirine yaklaşır ve ifade yok olur, soluklaşır. Dolayısıyla hanımlar bir rimel, bir kalem çekmek zorunda hissederler kendilerini.

Fakat saç rengi açıldıkça yüzdeki bütün defolar gizlenir. O yüzden saç renginin açılmasının büyülü bir tarafı vardır.

Saç rengini koyulaştırdığınızda ten renginiz daha beyazlaşır. Ten beyazlaşınca göz çizgileri yani maviyse mavi kahveyse kahve hepsi daha çok ortaya çıkar. Esas sihir buradadır. Ama yüzünüzdeki bütün defolar da koyu renkle ortaya çıkar.

Yüzünüzde asimetri varsa koyu renkten uzak durun derim. İnsanlar öldükten iki saat sonra bütün vücudu ve yüzü simetrik hale gelir, bütün asimetriler yok olur. Cenaze görenler bilir, bir süre sonra yüzüne bakıp, ne kadar güzel gözüküyor deriz, bütün bu simetriler rayına oturur, daha güzel gözükür insan.

Yanlara doğru olan alın genişliğinde, şakakları kapatacak bir saç kesimi bizim işimizi görecektir, kakül olmasına çok gerek yok.

Ama alında yukarı doğru bir genişlik söz konusuysa o zaman kakül bizim için çok doğru bir seçim olacaktır. Özellikle bombeli alınlarda, geriye doğru alınlarda kakül çok güzel duracaktır.

Elmacık kemikli yüzlerde de kakül iyi bir enstrümandır. Çünkü kemiklerin çıkıntısını biraz olsun kamufle eder fakat elmacık kemiklerinin ortaya çıkmasını ve fotojeniyi artırır.

Yüzde bir gölge yapar ama tabi gözü de gizleme konusunu unutmamak lazım. Kaküller eğer gözün içine giren bir kakülse gözün ifadesini yok edeceği için fotojeniyi de siler. Çünkü bir fotoğrafa baktığınızda eğer modelin gözlerini görmüyorsanız size çekici ve fotojenik gelmeyecektir.

Dalgalı saçlarda kakül sadece üçgen yüzlülerde ve uzun yüzlülerde kullanılabilir. Çünkü diğer yüz şekillerinde yüzü yukarıdan basacağı için daha geniş, daha yuvarlak gösterecektir. O yüzden ince, sivri yüzlü ve sivri çenelilerin bunu uygulamasında fayda vardır.

Tahliye davası hangi gerekçelerle açılabilir?

Kilo alamayanlar kilo almak için ne yemeli?