Ameliyatsız Burun Dolgusu Nedir?

Büyük ilgi gören ameliyatsız burun dolgusu nedir, ne amaçla uygulanır?

Estetik ameliyatların yerini alan medikal işlemler hızla çeşitleniyor ve yaygınlaşıyor. Teknoloji ve tıbbi pratiklerdeki gelişmeler, birçok estetik problemin ameliyatsız, hızlı ve ameliyatlara göre çok daha ekonomik yollarla çözümünü mümkün hale getiriyor. Bunlar arasında en çok ilgi gören ve hızla yaygınlaşan işlemlerden biri, “ameliyatsız burun dolgusu”. Bu yazımızda ameliyatsız burun dolgusu ile hangi sorunların çözülebileceğini, işlemin temel özelliklerini ve kullanılan tıbbi ürünlerin özelliklerini anlatacağız.

Burun, insan yüzünün genel karakterini ve “güzelliğini” belirleyen en önemli unsurlardan biri. Kimilerinde güçlü bir karakterin simgesi, kimilerinde vazgeçilmez bir güzellik unsuru, kimilerinde ise yüz estetiğini bozan bir problem olarak burnumuz yaşamın tam ortasında. Kemerli, düşmüş veya çökmüş, ince veya kalın olarak karşımıza çıkan burun tipleri, çeşitli görsel problemlere sebep olabiliyor. Son dönemde oldukça dikkat çeken bir yöntem olan ‘dolguyla burun estetiği’ tam da bu tür görsel sorunların çözümü için burun ameliyatlarına alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Ameliyat olmaya korkanlar, maddi imkanları uygun olmayanlar, yaşı henüz tutmayanlar veya 1-2 defa ameliyat olup istediği görüntüye kavuşamayanlar için ameliyatsız burun dolgusu yöntemi uzman doktorlar tarafından uygulanıyor ve başarılı sonuçlar alınıyor.

Yüksek kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen dolgu maddelerini burun cildi altına enjekte ederek uygulanan burun dolgusu burun şekli sorunlarını 10 dakika içinde çözebiliyor. İşlem sırasında burun kemiği veya kıkırdak dokusuna hiçbir müdahale yapılmadığı için hastaların sosyal yaşantısı hiç etkilenmiyor, zaman alan bir iyileşme süreci yaşanmıyor.

Dolgu işleminin etkisi bir yıl ile iki yıl arasında devam ediyor, doktorun gerekli gördüğü durumlarda ara dönemlerde dolgu takviyesi yapılabiliyor.

Dolgu Malzemeleri

Hyaluronik asit dolgu malzemeleri, insan dokusuyla benzer yapıda üretilen, yan etki riski çok düşük, eğer uygulama bir bölgeye fazla geldiyse eritilebilmesi mümkün olan, yüz ve burnu heykeltıraş gibi şekillendirmeye uygun maddelerdir.

Kalsiyum Hidroksi Apatit adlı madde de burunda kullanılabilen diğer geçici ve emniyetli bir dolgu maddesidir. Doğru seçilmiş vakalarda, doğru müdahale yapıldığında başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Burun Dolgusu Kimler Tarafından Yapılmalı

Ameliyatsız bir işlem olmasına rağmen, burun dolgusu sadece uzman doktorlar tarafından, muayene üzerine verilen ortak kararlar doğrultusunda ve uygun medikal estetik kliniklerinde yapılmalıdır. Medikal Estetik alanında uzman, tecrübeli ve hastanın ruh halini iyi anlayan, ihtiyacı doğru tespit eden ve işlemi gerektiği gibi uygulayan hekimler, işlemin hastalarda yüksek memnuniyetle sonuçlanmasını sağlamaktadır.

TV Dünyası ve Dizi Sektörü

Diyet Dediğin Kışın Yapılır!