Ultherapy Nedir?

Ultherapy tek seansta sonuç veren, ameliyatsız cilt gerdirme işlemidir.

Ultherapy Nedir?

Ultherapy, FDA tarafından onaylanmış, invaziv olmayan tek cilt gerdirme işlemidir. Lazer, radyo frekans, cerrahi ve diğer teknolojilerden farklı olarak cerrahi olmayan bir işlem olan Ultherapy, boyun, çene altı ve alnı gerdirmek için, dekolte bölgesindeki kırışıklık ve çizgileri azatlmak için uygulanır. Ultherapy alından göğüs bölgesine kadar daha taze ve genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Üstelik cildi kesmeden ve yüzeyine zarar vermeden.

Ultherapy bir ultrason teknolojisidir; önce klinik çalışmalarla, sonra da 350 binden fazla tedavi seansıyla güvenliliğini ve etkinliğini kanıtlamış bir yöntemdir. Tıpta 50 yıldan daha uzun süredir güvenle kullanılan bir teknoloji olan ultrason, Ultherapy işleminde bambaşka bir işlev kazanır. İşlem sırasında hekim tarafından belirlenen katmanlara, yine hekimin uygun gördüğü güç ve odaklamayla ultrason enerjisi gönderilir. Cilt yüzeyini atlayarak iletilen bu enerji, cildin katmanlarını uyarır ve teze kolajen üretimini artırır, yenileme sürecini tetikler.

Ultherapy Ne Kadar Zamanda Etki Eder?

Ultherapy uygulamasından sonra esas sonuçlar oluşan yeni kolajenin boyun, çene, alındaki cildi gerip, sıkılaştırmasıyla 2-3 ay içinde ortaya çıkar. Cerrahi yüz gerdirmenin sonuçlarına ulaşamasa da, cerrahiden kaçınanlar için veya cerrahi yüz gerdirme yaptırdıktan sonra etkilerini uzatmak için Ultherapy ideal bir yöntemdir. Sosyal hayatı hiç aksatmadan, çok kısa bir sürede ve tek seans olarak yapılan Ultherapy ile güneşin, yerçekiminin ve zamanın etkilerine karşı ekin mücadele etmek mümkündür.

Tedaviden Önce

İşlem uzman hekim tarafından ve şartlar uygun olduğu zaman yapılır. Bu nedenle ilk yapmanız gereken, bir Ultherapy kliniğinde muayene ve danışma randevusu almanız gerekir. Bu görüşmede doktor sizin sorularınıza cevap verecek, cildinizi inceleyecek ve cildiniz bu tedaviye uygun mu degil mi belirleyecektir. Ultherapy tedavisi için randevunuzu aldıktan sonra, tedavi öncesi herhangi bir özel hazırlık veya cilt bakımı yaptırmanıza gerek yoktur.

Tedavi Esnasında

Cildinizin temizliği ve tedavi edilecek bölgelerin tespit edilmesinden sonra, doktorunuz ultrason jelini sürecek ve tedavi başlığını cildinizin üzerine yerleştirecektir. Sonra, doktorunuz cihazın ultrason ile görüntüleme özelliğini kullanarak tedavi enerjisinin cilde en uygun bir şekilde yerleştirilmesini belirlemek için cildinizin katmanlarını inceler ve odaklı ultrasonu enerjisini cildinizin altına uygulamaya başlar. Tedavi sırasında cildin derinlerine küçük miktarda enerji aktarıldığı hiddedilebilir, bu da ciltte kolajen üretim sürecinin başladığının göstergesidir.

Tedaviden Sonra

Ultherapy ile sosyal hayatınız hiç aksamaz! Tedaviden hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz ve tedavi sonrası dikkat etmeniz gereken herhangi bir şey yoktur.

Tedaviden hemen sonra ciltte kızarıklık oluşabilir ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde kaybolur. Bazı hastaların cildinde hafif şişlik, karıncalanma veya dokunmaya karşı hassasiyet oluşabilir, bunlar da hafif derecelidir ve geçicidir.

İstanbul’un kalbinde yer alan Dermamed Maçka Exclusive kliniğimizde, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Filiz Can Kurtiş tarafından yapılan Ultherapy işlemi hakkında bilgi almak için bizi (0212) 343 96 83 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Stephen Hawking Kimdir?

Botoks Nedir? Hangi Bölgelerde Etkilidir?