Dünyadaki En Tuhaf 11 Restoran (Biri De Türkiye’de)

Bu yazımızda dünyanın en tuhaf ve ilginç restoranlarını derledik. Bunlardan biri de ülkemizde yer alıyor.

Deprem Olan Restoran

İşte dünyanın en korkutucu lokantalarından biri. Adı Disaster yani Felaket Cafe. Aslında içeride her şey normal gibi görünüyor. Ancak restoran rasgele zamanlarda güçlü bir depremle sarsılıyor. Deprem tabi ki yapay. Bunun için restoranın zeminine dev bir deprem makinesi yerleştirmişler. Müşteriler yemek yerken aniden ortalık çılgınca sallanmaya başlıyor. Masalardaki yemekler ve içecekler dökülüyor. Hatta insanlar masalarından bile düşebiliyor.

Robot Restoran

Bu da Tokyo’daki robot restoranı. İçeride dev robot dinozorlar ve robot kostümlü garsonlar var. İSz yemek yerken bunlar sürekli etrafta dolanıyor. Yemeklerin yanında bir sürü robot temalı şov da yapılıyor.

Samuray Kostümlü Robot Restoran

Buysa Bangkok’taki robot restoranı. En dikkat çeken yanı geleneksel kıyafetli kızlarla birlikte servis yapan samuray kostümlü robot garsonların olması.

Zifiri Karanlık Restoran

Burası da ABD’nin Los Angeles şehrindeki Opaque adındaki restoran. Buranın özelliği tamamen karanlık olması. Müşteriler yemekleri karanlıkta sipariş ediyor ve karanlıkta yiyor. Garsonlar da yemekleri servis ederken özel gece görüş gözlükleri kullanıyor.

Barbie Restoran

Buysa Tayvan’daki Barbie restoranı. Çalışanlardan yiyeceklere her şey Barbie temalı. Elbette her şey aşırı derecede pembe. Restoranın Tayvan’da açılmasınn nedeniyse Barbie’nin burada hiçbir yerde olmadığı kadar popüler olması.

Sadece İkiz Garsonlar

Burası ise Rusya’daki İkiz Yıldızlar restoranı. Restoranı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği sadece tek yumurta ikizlerinin garson olarak çalışıyor olması. Girişte müşterileri ikiz danışmanlar karşılıyor. Yemekleri ikiz garsonlar servis ediyor. Barda bir şeyler içmek isterseniz barmenler de ikiz.

Ninja Lokantası

İşte burası da New York’taki Ninja lokantası. Geleneksel Japon yemeklerinin servis edildiği lokanta Ortaçağ’dan kalma bir Japon köyü gibi dekore edilmiş. Şefleri ve garsonları gerçek birer ninja gibi davranıyor. Kılıçları ve ninjalara özgü silahları var. Yemekleri de özel ninja şovlarıyla getiriyorlar.

Minyatür Roller Coasterlar

Almanya’nın Nurmberg kentindeki ilginç bir hamburgeciyle devam ediyoruz. Masalarda minyatür roller coasterlar var. Siparişiniz verdiğiniz hamburger pişince yukarıdaki mutfaktan bırakıyorlar. Hamburger raylardan önünüzdeki tabağa düşüyor.

Okyanus Restoran

Burası ise Bora Bora Adası’ndaki Okyanus Restoran. Berrak okyanus sularının içinde yemek yeme imkanı sağlıyor. Siz yemeğinizi yerken çeşit çeşit balık da ayaklarınızın altında geziniyor.

Zirvedeki Lokanta

Sıradaki Restoran Fransa’da Alp Dağları’nın zirvesine kurulan bir terasta hizmet veriyor. Yemeğinizi deniz seviyesinden 3 bin metre yüksekte bu manzaraya bakarak yiyorsunuz.

Köfte Airlines

Burası ise Tekirdağ’daki Köfte Airlines. Sahibi eski Airbus A300 tipi bir kargo uçağını satın alıp restorana dönüştürdü. İşlek bir otoyolun kenarındaki Uçak Airlines Türkiye’nin ve dünyanın en ilginç restoranlarından biri.

Velayet hakkı olmayan taraf çocuğunu nasıl görür?

Dünyanın En Zehirli 10 Canlısı