Erkeğin penisi küçük olduğunda kadın zevk almaz mı?

Penis boyu pek çok erkek için hayati öneme sahip. Erkek eğer penisinin küçük olduğunu düşünürse özgüven eksikliği dışında pek çok cinsel sorun yaşayabilir.

penis-boyutu

  1. Vajina yaklaşık 10 cm uzunluğunda bir organdır. Vajinanın en çok haz alınan bölümü ise dışarıya yakın olan üçte birlik kısmıdır. Yani girişten sonraki ilk 3-4 cm’dir.
  2. Vajinanın girişindeki 3-4 cm’lik kısmın daha hassas olmasının nedeni, klitoris ile arasındaki sinirsel bağlardır.
  3. Kadında haz alınan asıl yer vajina değil, klitoristir. Klitorisin uyarılması için penis boyunun uzun olmasına gerek yoktur.
  4. Kadınlar genelde klitorislerini uyararak orgazma ulaşırlar. Vajinal orgazm denilen şey yine dolaylı olarak klitoral boşalmadır.

Penisim küçük diye düşünen erkek cinsel sorunlar yaşar

  1. Penisin temel işlevi kadının hamile kalmasını sağlamaktır. İkincil işlevi ise cinsellik içgüdüsünü tatmin etmektir.
  2. Bu iki işlevin yerine getirilmesi için sperm sayısının ve işlevlerinin yeterli olması, ereksiyonun gerekli zamanlarda devreye girmesi, ereksiyonun yeterli süre devam ettirilmesi ve tabii boşalmanın gerçekleşmesi gerekir.
  3. Penisinin küçük olduğundan endişe eden erkekler özgüvenlerini kaybeder. Bunun sonucunda da ereksiyon güçlüğü, erken boşalma, cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar yaşarlar.
  4. Çiftlerin cinsel hayatlarını doyurucu bir şekilde yaşayabilmeleri için penis boyundan çok birbirlerine güvenmeleri gerekir. Dokunmanın verdiği hazza odaklanmaları durumunda zevk almaları kaçınılmazdır.
  5. Ayrıca en önemlisi, cinsel konuları açık bir şekilde konuşabilmeleri şarttır. Cinselliği konuşmamak iletişim eksikliğine yol açar. Bu da her zaman için sorunların büyümesine neden olur.

İlgili yazılar:

Soğuk algınlığı tedavisi için bilmeniz gereken her şey

Türkiye’de her yıl kaç kişi hayatını kaybediyor?