Penis ameliyatla nasıl büyütülür? En çok kullanılan teknikler nelerdir?

Penis büyütme ameliyatlarında farklı yöntemler kullanılıyor. Buna karar veren ise elbette operasyonu yapan doktor.

ameliyat

1) Penis ile testis arasındaki mesafeyi artırmak

Bu yöntemde penis ile testisler arasındaki mesafe artırılarak normalde var olan fakat gözükmeyen penisin taban kısmında bir uzama sağlanıyor. Böylece bu kısım hem penisin inik halinde hem de ereksiyon halinde ortaya çıkarılmış oluyor.

2) Penisin asıcı bağlarının kesilmesi

Bu yöntem pubis kemiği ile penis kökü arasındaki deri altı ile kemik arasında bulunan penisin asıcı tutucu bağlarının kesilerek penisin vücut içinde kalan kısmının dışarı çıkarılmasına dayanıyor. Ancak bu operasyondan sonra aslında penisin ereksiyon boyu artmıyor, sönük halinde artış oluyor. Ereksiyona zarar verme ihtimali  de olduğundan kimi uzmanlar bu tekniğin sakıncalı olduğunu söylüyorlar.

3) Hatalı sünnetin düzeltilmesi

Bazen hatalı sünnet nedeni ile penis derisi fazla çıkartılıyor, bu da penis derisinde kısalmalara sebep oluyor. Bu durumda tıpta “Z plasti, V-Y ilerletme, deri grefti” adı verilen yöntemlerle penis derisi boyutu arttırılıyor. Bu da penisin bir miktar uzamasını sağlıyor.

4) Gömülü penisin ortaya çıkarılması

Kilolu insanlarda penis gömülebiliyor. Bu durumda o bölgedeki yağlar alınarak penis boyunda ve görünürlüğünde artış sağlanıyor. Bu da peniste kullanım olarak uzama sağlamış oluyor.

5) Testis torbası ile penisi ayırmak

Bu yöntemde ise penis ile testis torbası arasındaki bağlar uzatılıyor. Böylece testislerin bulunduğu torba ile penisin birbirinden bağımsız görünmesi sağlanıyor. Bu ameliyatın sonucunda penisin alt tarafındaki boyu uzamış görünüyor.

İlgili yazılar:

Penis büyütme ve penis kalınlaştırma ameliyatı hakkında merak edilenler

Fast food yiyeceklerin sizi dehşete düşürecek 8 zararı