Penis büyütme ve penis kalınlaştırma ameliyatı hakkında merak edilenler

Penisinin küçük olmasından şikayet edenler bu sorunu nispeten de olsa ameliyat ile çözebiliyor. Bu yazıda sık sorulan soruların yanıtını bulacaksınız.

penis-buyutme

Penis büyütme ameliyatı

 1. Penis uzatma ameliyatları ile 2-3 cm civarında uzama sağlanabiliyor.
 2. Uzmanlar penis boyu uzatma ile penis kalınlaştırma operasyonu birlikte yapıldığında ortaya çıkan farkın daha gözle görünür olduğunu belirtiyorlar.
 3. Türkiye’de en çok penis büyütme ameliyatı yaptıranlar 40 yaş üstü ve çocuk sahibi erkekler.
 4. En sık uygulanan yöntem olan penisin asıcı bağını serbest bırakma operasyonu 1,5 saat sürüyor. Bu teknikte leğen kemiğine yapışık olan penis dokusu dışarı kayıyor. Kolay bir ameliyat olduğundan kişi aynı günün akşamı evine gidebiliyor.
 5. Ameliyat süresini şu şekilde veren uzmanlar da var: Penis uzatma 45-50 dakika, penis kalınlaştırma 50-60 dakika. Eğer ikisi aynı ameliyatta yapılırsa toplam işlem süresi 80-90 dakika oluyor.
 6. Penis uzatma ameliyatında penisin dip kısmında zigzag veya Y şeklinde 3-4 cm’lik bir dikiş izi kalıyor. Ancak pübik tüylerin alınmaması ile bu iz gizlenebiliyor.
 7. Ameliyattan sonra kimi hekimler iyileşme sürecinde penisi bir süreliğine bantla vücuda yapıştırıyorlar. Bunun nedeni ise penisin bu dönemde ereksiyon olduğunda kişiye acı vermemesi.

Penis kalınlaştırma ameliyatı

 1. Penis kalınlaştırma göbekten, penis dibinden veya uyluktan alınan yağ dokusu ile yapılıyor. Bu yağ önce saflaştırılıyor, sonra da penisin cilt altına homojen biçimde dağıtılıyor.
 2. Penis kalınlaştırma operasyonu ile penisin eninde %25-35 arası artış sağlanıyor.
 3. Penis büyütme ameliyatları kalıcı sonuç veriyor. Yani sonradan değişiklik olmuyor. Ancak penis kalınlaştırma yağ ile yapıldığından 6 ay içinde %30-40 civarında kayıp oluyor.
 4. Penis kalınlaştırma ameliyatı tekrar tekrar yapılabiliyor.
 5. Penis kalınlaştırma operasyonundan sonra peniste ameliyat, yani yara izi kalmıyor.

İlgili yazılar:

Türkiye’de her yıl kaç kişi hayatını kaybediyor?

Penis ameliyatla nasıl büyütülür? En çok kullanılan teknikler nelerdir?