2014’te Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

2014’te Türk sinemalarında en çok izlenen 10 filmi derledim. Bu rakamlar boxofficeturkiye sitesinden. Filmlerin toplam izlenme rakamları daha fazla olabilir. Buradaki rakamlar sadece 2014 yılını kapsıyor.

deliha

Nuh: Büyük Tufan

Listemizin onuncu sırasında Russell Crowe’ın başrolünü oynadığı “Nuh: Büyük Tufan” var. Bu aynı zamanda, ilk ona girmeyi başaran tek yabancı film. 1 milyon 178 bin kişi bilet alarak Büyük Tufan’ı izledi.

Patron Mutlu Son İstiyor

Listemizin dokuzuncu sırasındaki film, “Patron Mutlu Son İstiyor”. Tolga Çevik ile Ezgi Mola’nın başrollerinde oynadığı komedi filmini 1 milyon 298 bin kişi izledi. Çekimleri Kapadokya’da yapılan filmde bir senaristin hikayesi anlatılıyor.

Deliha

2014’te en çok izlenenler listesinin sekizinci sırasında bir başka komedi filmi var: “Deliha”. Gupse Özay’ın başrolde olduğu filmi 1 milyon 311 bin kişi izledi. Ancak film halen gösterimde olduğu için bu rakam artacak. Dolayısıyla, Deliha daha üst sıralara tırmanabilir.

İncir Reçeli 2

Listemizin yedinci sırasındaki film, “İncir Reçeli 2”. Aşk-dram türündeki filmi 1 milyon 377 bin kişi izledi. Başrolünde ünlü şarkıcı Halil Sezai’nin oynadığı film, izlenmede ilk filmi beşe katladı.

Birleşen Gönüller

Türk sinemalarında en çok izlenen filmler listesinin altıncı sırasındaki film, “Birleşen Gönüller”. Tarihi dram türündeki filmi 1 milyon 488 bin kişi izledi. Bilmeyenler için, filmin bir cemaat tarafından desteklendiğini söylemek lazım.

Unutursam Fısılda

Listemizin beşinci sırasında bir Çağan Irmak filmi var: “Unutursam Fısılda”. Ünlü yönetmenin filmini 1 milyon 598 bin kişi izledi. Romantik dram türündeki film, genç bir kızın şarkıcı olma sürecini anlatıyor.

Pek Yakında

2014’ün en çok izlenen dördüncü filmi, Cem Yılmaz’ın Pek Yakında’sı. Toplamda 2 milyon 183 bin kişi izledi. Büyük prodüksiyonlu filmde Ozan Güven, Zafer Algöz, Ayşen Gruda gibi tanınmış isimler oynuyor.

Geldik 2014’te Türk seyircilerinin en çok tercih ettiği ilk üç filme. Üçü de komedi olduğuna göre, Türk halkının komedi filmlerini sevdiği çok açık.

Düğün Dernek

Üçüncü sırada, başrolde Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in olduğu “Düğün Dernek” var. Filmi 2 milyon 889 bin kişi izledi. Bu rakamın sadece 2014’ü kapsadığını yeniden hatırlatayım. Toplam izlenmesi çok daha fazla.

Eyvah Eyvah 3

En çok izlenen ikinci filmimiz, “Eyvah Eyvah 3”. Başrollerinde Ata Demirer ile Demet Akbağ’ın oynadığı filmi 3 milyon 414 bin kişi izledi. Bir not olarak, Düğün Derneğin ve bu filmin yapımcısının BKM olduğunu aktarayım.

Recep İvedik 4

Ve geldik 2014’te en çok izlenen filme. Bir Şahan Gökbakar filmi: Recep İvedik 4. Toplamda 7 milyon 369 bin kişi izledi. Biliyorsunuz, Recep İvedik 4, tüm zamanların da en çok izlenen Türk filmi rekorunu da elinde tutuyor.

Grafikleri En Başarılı 10 Video Oyunu

Google Aramadaki 9 Eğlenceli Sürpriz