Dünyanın En Tehlikeli 10 Şehri

Bu yazıda dünyanın en tehlikeli 10 şehrini listeledik. Sondan başlayıp en tehlikeliye doğru gideceğiz.

Rio De Janeiro

Listemizin onuncu sırasında Brezilya’nın Rio De Janeiro kenti var. Karnavalından tanıdığımız şehirde yoksulluk had safhada olduğu için suç oranı da hayli yüksek. Özellikle turistlerin rağbet ettiği popüler plajlarda ve gece kulüplerinde pek çok şiddet olayı yaşanıyor.

Cape Town

Dokuzuncu şehir Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biri olan Cape Town. Gelir dağılımındaki eşitsizlikten ötürü pek çok suç işleniyor. En sık yaşanan suçlar ise fidye için adam kaçırma, tecavüz ve soygun.

Guatemala City

En tehlikeli şehirler listesine Guatemala Cumhuriyeti’nin başkenti Guatemala ile devam ediyoruz. Orta Amerika’daki birçok şehir gibi burası da uyuşturucu kaçakçılığı ile ünlü. Hal böyle olunca da şiddet içeren pek çok olay yaşanıyor. Özellikle de otobüs soygunları son derece yaygın.

Bağdat

Listemizin yedinci sırasında yakınımızdaki bir şehir var: Bağdat. Amerikan işgalinden sonra kaos yaşayan Irak’ta halen farklı güçler birbirleriyle savaşıyor. Bu yüzden de maalesef sürekli terör saldırıları yaşanıyor.

Acapulco

Altıncı sırada yer alan şehir, Meksika sınırlarındaki Acapulco. Her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği kentte maalesef uyuşturucu çok yaygın. Bu nedenle de suç oranları sürekli yükseliyor. Son istatistiklere göre, şehirdeki her bin kişiden ikisi cinayete kurban gidiyor.

Karakas

Beşinci sıraya geldik: Venezuella’nın Karakas şehrindeyiz. Bu kentin sokaklarında eli tüfekli uyuşturucu çeteleri cirit atıyor. Birçok kaynakta “cinayetin başkenti” olarak geçiyor dersek herhalde daha fazla söze gerek kalmaz.

Kabil

Dördüncü sıradayız. Afganistan’ın Kabil şehri de ne yazık ki Bağdat gibi terörle içiçe yaşıyor. Amerika’nın burnunu soktuğu her ülke gibi burası da kaostan çıkamadı. Basında sürekli bomba haberleriyle yer alan şehrin geleceği de son derece belirsiz.

Karaçi

Dünyanın en tehlikeli şehirleri listesinde ilk üçe geldik. Yine Ortadoğu’da ve yine terör belasıyla baş edemeyen bir yerdeyiz. Pakistan’ın Karaçi şehrinde canlı bombalar ve suikastler adeta günlük yaşamın bir parçası. Terörün yanısıra, insan kaçakçılığı, araba soygunu gibi suçlar da önemli boyutlara ulaşmış durumda.

Ciudad Juarez

Dünyanın en tehlikeli ikinci şehrindeyiz. Burası Meksika’nın Ciudad Juarez kenti. Amerikan sınırındaki kenti uyuşturucu kartelleri yönetiyor. Her sene 3 bin kişi çete savaşlarında ölüyor. Bu da buzdağının sadece bir kısmı. Tüm şehir halkı can güvenliğinden yoksun yaşıyor.

San Pedro

Ve geldik dünyanın en tehlikeli kentine. Birçok kaynakta, asla gidilmemesi gerektiği tekrar terkrar vurgulanıyor. Honduras sınırlarındaki San Pedro Sula’da, hem uyuşturucu hem de silah kaçakçılığı son derece yaygın. İstatistiklere göre, dünyadaki en yüksek cinayet oranı bu şehirde. Öyle ki, sabahları sokakta cesetlerle karşılaşmak artık olağan hale gelmiş.

Tipik Balık Burcunun 10 Özelliği

Dünyanın en iri 10 köpek ırkı