Los Angeles’ta çocuklar için hangi etkinlikler var?

ABD’nin Los Angeles kentinde çocuklar için pek çok eğlenceli seçenek var. Özellikle de Disneyland veya Universal Studios benzersiz bir deneyim sunar.

Los Angeles’ta çocuklar için pek çok etkinlik bulabilirsiniz. Şehrin yakınında yer alan Disneyland, heyecan verici roller coaster’ları ile ünlü Knott’s Berry Farm, küçükler kadar büyüklerin de çok keyif aldığı Universal Studios bunların başlıcalarıdır.

Disneyland

disneyland-los-angeles

Anaheim’deki Disneyland elbette çocukların en çok ilgisini çeken yerdir ancak her daim kalabalık olması büyüklerin kabusudur. Ülkedeki ikinci en popüler Disneyland olan bu eğlence parkı her yıl 15 milyon kişi tarafından ziyaret edillir. Aklınızda olsun: İstatistiklere göre, Aralık’ın ilk 2 haftası en sakin olduğu dönemdir.

Parkta her yaşa uygun atraksiyonlar vardır. Yan yana 2 farklı temalı alan olduğundan 1 günde bitirmek neredeyse imkansızdır. Parkın tadını layıkıyla çıkarmak istiyorsanız en az 2 günlük bilet almanızı öneririz.

Knott’s Berry Farm

knotts_berry_farm

Adrenalin yükselten roller coaster’ların olduğu Knott’s Berry Farm, ülkenin en çok ziyaret edilen lunaparklarından biridir. Her yıl yaklaşık 3,5 milyon ziyaretçiyi ağırlar.

Park 5 ana bölümden oluşur: Ghost Town, Fiesta Village, The Boardwalk, Camp Snoopy ve Indian Trails. Bunların herbirinde rafting’ten atlıkarıncaya, çarpışan arabalardan gondola onlarca atraksiyon bulunur.

Universal Stüdyoları

universal

Universal Studios her gün açıktır ancak saatler mevsime göre değişir. Parkın içindeki tramvay gezisi dahi bu eğlence parkını ziyaret etmek için bir nedendir. Bu gezide Jaws filminin katil köpekbalığı ve King Kong ile karşılaşabilir, bir köprünün çöküşüne, bir su baskınına ve 8.3 şiddetinde bir depreme şahit olursunuz.

Jurrassic Park, Water World, 4D Shrek, Aktör Hayvanlar, Transformers gibi Hollywood’a yakışan gösteriler vardır. Özellikle Kevin Costner’ın başrolünde oynadığı Waterworld filminin setinde düzenlenen açık hava tiyatrosunda heyecanlı ve bol kahkahalı bir gösteri izleyebilirsiniz.

Los Angeles’ın en iyi plajları hangileridir?

Sagrada Familia Kilisesi’nin özellikleri nelerdir?