Los Angeles’ın en iyi plajları hangileridir?

ABD’nin Los Angeles şehrinde pek çok plaj mevcut. Peki en iyileri hangileri?

Los Angeles sahillerinde sörfçüler, voleybolcular, piknikçiler, bisikletçiler, vücut çalışanlar ve yüzücüler bir aradadır.

Laguna Plajı

Malibu’daki Lagoon Plajı (diğer adıyla Surfrider Plajı) en iyi sörf yerlerinden biridir. Güney Kaliforniya’daki sörf kültürünün oluşmasında büyük etkisi vardır. Burada altmışlı yıllardan beri sörf yapılır.

Santa Monica Plajı

EN POPÜLER PLAJLAR

Santa Monica Plajı ve Venice Plajı, iskelelerinde ve tahta kaldırımlarında çeşitli sokak etkinliklerinin yapıldığı popüler iki plajdır.

Santa Monica 5,5 kilometre uzunluğundadır. Venice ise sanatçıların uğrak yeri olarak bilinir.

South Bay plajları olan Manhattan, Hermosa ve Redondo, Kaliforniya’nın plaj kültürünün başladığı yerlerdir.

Manhattan Plajı voleybol ve sörf mekanı olarak da bilinir. Ağustos ayında Plaj Voleybolu Turnuvası’na ve Uluslararası Sörf Festivali’ne ev sahipliği yapar.

Long Beach 9 kilometrelik kumsalıyla birçok su sporu etkinliklerinin yapıldığı bir plajdır. Turistik bölge olması için 1967’de lüks Queen Mary transatlantiği buraya bağlanarak otel haline dönüştürülmüştür. Gemiden limana doğru baktığınızda duvar resimleri görebilirsiniz.

Newport Plajı ve Limanı

ORANGE COUNTY PLAJLARI

Orange County 64 kilometre uzunluğunda sahil şeridine sahiptir. Çok güzel kumsallar vardır. Ancak eğlence beklentisi olanlar hayal kırıklığına uğrayabilir çünkü hayat sakindir ve denize girmekten ibarettir.

Bolsa Chica State Plajı, sörf yapmak isteyen aileler için uygundur. Bitişiğindeki Huntington Beach de keza dünyanın en iyi sörf noktalarından biridir.

Akdeniz ikliminin görüldüğü Newport Beach, lüks bir alışveriş merkezi olan Fashion Island’a ev sahipliği yapar. Balboa Beach ile birbirlerine bisiklet yoluyla bağlıdır. Bunlar bölgenin en popüler plajlarıdır.

 

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir?

Los Angeles’ta çocuklar için hangi etkinlikler var?