San Francisco’da nerelerde alışveriş yapılabilir?

ABD’nin San Francisco şehrine turist olarak gidenlerin ne tür alışveriş seçenekleri var?

San Francisco’da alışveriş yapmaya Union Square’den başlayabilirsiniz. Burada pek çok alışveriş merkezi ve şık butikler vardır. Ayrıca şehrin merkezinde, Market ile Mission caddeleri arasındaki Fifth Street’in büyük kısmını kaplayan Westfields San Francisco Shopping Centre, alışveriş yapmak için idealdir.

CHINATOWN

Chinatown (Çin Mahallesi)

Chinatown, çeşitli egzotik ürünler bulabileceğiniz hareketli bir yerdir. Embarcadero Center’da ofisler, restoranlar, kafeler, heykeller ve çiçek ekilmiş saksıların arasında 150’den fazla mağaza bulunur.

SOUTH OF MARKET

soma

SoMa (South of Market), şık mobilya ve ev dekorasyonu konusunda bir hazinedir. Bölgede çok sayıda indirimli satış yapan mağazalar da vardır. North Beach, sıradışı mağazalar, butikler ve ünlü City Lights kitabeviyle bilinir. Haight Street ilgi çekicidir. Ucuz ama kaliteli ürünler satan dükkanlar ve hippi mağazalarıyla doludur.

UNION STREET

union

Victoria evleriyle ünlü Union Street, aksesuar mağazaları, şık butikler ve pekçok restoranın bulunduğu hoş bir alışveriş bölgesidir.Fillmore Street’te de San Francisco’ya özgü ürünler bulabilirsiniz.

FISHERMAN’S WHARF

Fisherman Wharf

Jefferson Street boyunca Pier 39’a doğru uzanan Fisherman’s Wharf, ıvır zıvırlarla dolu, turistlere yönelik bir yerdir. 19. yüzyıldan kalma fabrika kompleksine açılan mağaza, galeri ve restoranlarla Ghirardelli Square daha iyi bir seçenektir.

San Francisco’da çocuklar için ne tür etkinlikler var?

Adnan Menderes kimdir?