Japonya’ya hangi mevsimde gitmek gerekir?

Japonlar bir yıl içinde 4 mevsimi de yaşamalarıyla övünse de, turistlerin seyahatlerini ilkbahar veya sonbahara denk getirmeleri tavsiye edilir.

1) İlkbahar

japonya

Japonya’daki en iyi mevsim olduğu söylenebilir. Hava yeterince sıcaktır. Çok fazla yağmur yağmaz. Mart-Nisan’da meşhur kiraz çiçekleri (sakura) açar. Birçok yerde festivaller ve şenlikler düzenlenir.

2) Yaz

japon

Haziran ile birlikte, tsuyu veya baiucan denilen can sıkıcı yağmur sezonu başlar. Temmuz ve Ağustos’ta nem oranı çekilmez hale gelir. Sıcaklık 40 derece civarında seyreder. Yazın güzel yanı, hanabi taikai denilen havai fişek şovları ve büyüklü küçüklü festivallerdir.

3) Sonbahar

japonlar

Eylülün başlamasıyla keyifli havalar geri gelir. Sıcaklık ve nem tahammül edilir seviyelere iner. Sonbaharın renkleri, kiraz çiçekleri kadar etkileyicidir. Ancak bu mevsimde ülkenin güneyinde tayfunlar görülür ve oralardaki hayatı büyük ölçüde kesintiye uğratır.

4) Kış

japon-winter

Kış mevsiminde kayak yapılabilir veya kaplıcalara gidilebilir. Merkezi ısıtmada sorun yaşanan pek çok binaya rastlanabildiği için içeriler soğuk olabilir. Aklınızda olsun; büyük kentlerin yoğunlukta olduğu Pasifik kıyısı tarafında kış, Japon Denizi tarafına göre daha ılımlı geçer. Sibirya’dan gelen soğuklardan ötürü ülkenin kuzey doğusuna ve Hokkaido‘ya çok kar yağar. Güneye, Okinawa taraflarına gitmek keyfinizi geri getirir.

Hangi Yunan adalarının plajları daha güzel?

Adıma sahte Facebook profili oluşturmuşlar. Ne yapabilirim?