Didier Drogba’nın nasıl bir özel hayatı var?

Galatasaray’da oynarken futbolseverlerin gönlünde taht kuran ünlü futbolcunun özel yaşamı hakkında bilgiler.

drogba

Drogba, Mali Cumhuriyeti’nden Diakité Lalla ile evli. Paris’te tanışan çiftin 3 çocuğu var. İlk çocukları Isaac 1999 yılında Fransa’da doğdu.

Drogba sonraki yıllarda verdiği bir röportajda, havai yapısından oğlu sayesinde kurtulduğunu ve durularak sorumluluklarının farkına vardığını itiraf etti.

Drogba’nın iki erkek kardeşi Joël ve Freddy de futbolcu. Freddy, Fransa 1. Lig takımlarından Dijon’un altyapısında forma giyiyor.

İYİLİK MELEĞİ DROGBA

Didier Drogba, hayırseverliği ile tanınan bir futbolcu. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Afrika’daki açlık ve sağlık sorunlarına daha çok dikkat çekeceğini düşündükleri için Drogba’yı 24 Ocak 2007’de İyi Niyet Elçisi seçti.

Ünlü oyuncu aynı yıl yardım amaçlı Didier Drogba Vakfı‘nı kurdu. Ülkesi Fildişi Sahili’nin hastanelerini gezdikten sonra vakfın ilk projesi olarak bir hastane inşa etmeye karar verdi.

2009 yılında, Pepsi reklamından aldığı 3 milyon sterlini, doğduğu yer olan Abidjan’da yapılacak hastane için bağışladı.

HAYAT HİKAYESİNİ YAZDI

Didier Drogba’nın adını taşıyan bir stadyum var. Yıldız oyuncunun ilk kulübü Levallois, Drogba’nın Marsilya’dan Chelsea’ye transferinden aldığı payla iyileştirdiği stadına onun adını verdi.

Ünlü futbolcu yaşam öyküsünü Didier Drogba: The Autobiography ismiyle kitap haline getirdi. Önsözünü Chelsea’deki teknik direktörü José Mourinho’nun yazdığı kitapta, 5 yaşındayken futbolcu olması için getirildiği Fransa yıllarından başlayarak tüm yaşadıklarını ilk ağızdan anlattı.

İlginizi çekebilir: Drogba nasıl futbolcu oldu?

Windows 8’de bilgisayar nasıl kapatılır?

Fideler bahçeye nasıl ekilir?