Şu An Piyasada Olan En İyi 10 Akıllı Telefon

Bu yazıda en iyi 10 telefonu listeliyoruz. Bu liste Nisan 2015 yılında yapıldı. Sondan başlayıp başa doğru ilerliyoruz.

Listemizin onuncu sırasında “OnePlus One” var.

OnePlus One

En önemli özelliği, iyi bir telefonda bulunması gereken özelliklere sahip olduğu halde fiyatının diğer telefonların yarısı kadar olması. Peki hiç mi eksiği yok derseniz, microSD yuvasının bulunmaması ve bataryasının çıkarabilir olmaması diyebiliriz. Bir de sizin için önemliyse, kamerasının çok iyi olduğu söylenemez. Ama fiyat-performansa bakınca bu eksiklikleri o kadar da önemli görünmüyor.

En iyi telefonlar listesinin dokuzuncu sırasında “MotoX” oturuyor.

MotoX2

Bu telefonun öne çıkan özelliği 5 nokta 2 inçlik ekranı. Samsung’un geliştirdiği AMOLED görüntüleme teknolojisi kadar başarılı olmasa da MotoX’in de görüntü kalitesi gayet iyi. Rakiplerine göre fiyatının daha düşük olması da bir diğer avantajı. Kötü yanlarına gelince, bu telefonda da MicroSD yuvası yok. Ayrıca kamera ayarlarında da fazla seçenek bulunmuyor.

Listemizin sekizinci sırasındaki akıllı telefon “Sony Xperia Z3”.

Sony Xperia Z3

Z2 modelinden hemen sonra çıkan ve açıkçası üzerine çok da bir şey eklenmeyen telefon yine de bu listeye girmeyi fazlasıyla hak ediyor. İnce tasarımı ve olağanüstü parlak ekranı öne çıkan özellikleri. Pil ömrü de rakiplerine göre gayet iyi. Söyleyebileceğimiz tek kötü yanı, bu kadar iyi bir telefona çok da iyi olmayan bir kamera konmuş olması.

En iyi telefonlar listesinin yedinci sırasında “Google Nexus 6” var.

Google Nexus 6

Büyük ekranı, mükemmel görüntü kalitesi, 13 megapiksel kamerasıyla aslında bu listenin daha başlarında olabilirdi. Peki neden yedinci sırada? Çünkü maalesef fiyatı çok yüksek. Sadece rakipleri arasında değil, bir önceki model Nexus 5’ten de çok daha pahalı. Bir diğer kötü yanı ise belki bazı insanlara boyutu büyük gelebilir. Akıllı telefonla tablet arasında bir büyüklüğe sahip.

Altıncı sıradaki telefon, “Sony Xperia Z3 Compact”.

Sony Xperia Z3 Compact

Kompakt kelimesinden de anlayacağınız üzere, sekizinci sıradaki Z3’ün küçük kardeşi diyebiliriz. Abisine göre boyutları daha küçük. Pil ömrü ve 20 nokta 7 megapiksel kamerası takdire şayan. Kötü yanlarına gelince, kamera kalitesi çok iyi ama uygulamada zaman zaman sorunlar yaşatabiliyor. Bir de önceden yüklenen Sony’e ait uygulamalar pek işe yaramadığı için yer işgal etmekten başka işe yaramıyor.

En iyi akıllı telefonlar listesinin beşinci sırasında iPhone 6 Plus oturuyor.

iPhone 6 Plus

Apple’ın en büyük telefonu olma özelliğini taşıyan bu ürün, hem kullanıcı dostu arayüzü hem de üstün özelliklere sahip kamerasıyla öne çıkıyor. Yalnız akıllı telefonla tablet arasındaki büyüklüğü bazılarına fazla gelebilir, çünkü iPhone 6 Plus’ı tek elle kullanmak mümkün değil. Bir diğer kötü yanı da fiyatının yüksek olması.

Listemizde dördüncü sıraya geldik. Telefonumuz, “Samsung Galaxy Note 4”.

Samsung Galaxy Note 4

En önemli üstünlüğü Samsung’un geliştirdiği AMOLED teknolojisi sayesinde olağanüstü bir görüntü kalitesine sahip olması. Kamerası da ayrıca takdiri hak ediyor. Kötü yanlarına gelince, en başta fiyatının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Keza boyutu da bazı kullanıcılara büyük gelebilir. SPen adı verilen kalemi de ne yazık ki pek kullanışlı değil.

Listemizin üçüncü sırasındaki telefon, “LG G3”.

LG G3

Öne çıkan özelliği, görüntü kalitesi. QHD olmasından ötürü ekranı bu listedeki bazı telefonlardan 4 kat daha fazla piksele sahip. Bir diğer iyi yanı da, fiyatının muadillerine göre daha makul olması. Serinin önceki telefonu G2 da iyi bir telefondu. Yeni model onun da üstüne çıktı. Kötü yanlarını sorarsanız, ağırlığı bu segmentteki telefonlara göre biraz fazla. Benzer şekilde, pil ömrü de rakiplerinden düşük.

En iyi ikinci telefon, “iPhone 6”.

iPhone 6

Apple’ın şu ana kadar çıkardığı en iyi telefon. Şık tasarımı, kullanıcı dostu arayüzü, başarılı kamerası ve binlerce aplikasyon seçeneğiyle bir akılı telefonda aradığınız her şeye sahip. Kötü yanı, tabii fiyatı ve ekranının rakiplerine göre o kadar da iyi olmaması. Zaten bu ikisinden ötürü birinci değil, ikinci sırada.

Ve geldik en iyi telefona: “HTC One M8”

HTC One M8

Bu telefonun tek bir kötü özelliği var. Kamerası düşük ışıkta çok iyi çekimler yapamıyor. “Bu da en başta söylenecek şey mi” dediyseniz, haklısınız. Ama telefonun özellikleri o kadar iyi ki, kötü olarak sadece bunu söyleyebiliyorsunuz. Görüntü kalitesi, pil ömrü, performansı, mükemmel dizaynıyla bu listedeki yerini fazlasıyla hak ediyor.

Dünyanın En Popüler 10 Youtube Oyun Kanalı

Buluşlar Tarihinden 15 Önemli İcat