En iyi VPN servisleri hangileridir?

Türkiye’den kolayca üye olup kullanabileceğiniz VPN servislerini ve fiyatlarını sizin için derledik.

VPN nedir, ne işe yarar? başlıklı yazıda, VPN’in çalışma şeklini ve kullanım amaçlarını kısaca açıklamaya çalışmıştım. Bireysel kullanıma uygun VPN veya VPN benzeri hizmetler hızla yaygınlaşıyor ve ucuzluyor. VPN hizmeti veren servis sağlayıcılar, verilen hizmetin hızı, gizlilikle ilgili prensipler, şifreleme yöntemleri ve sunulan toplam veri transferine göre değişik hizmet paketleri ve fiyatlar sunuyorlar. Bazılarında deneme veya çok kısıtlı kullanıma uygun ücretsiz seçenekler de bulunabiliyor.

Hide My Ass

Türkiye dahil 63 ülkede sunucuları 60.000’den fazla IP adresi ile hizmet veren şirketin Londra, Belgrad ve Kiev’de ofisleri var. VPN hizmeti dışında proxy başta olmak üzere birçok farklı hizmet sunuluyor. Yıllık satın alınırsa VPN ücreti aylık 6,5 Dolar seviyesine kadar iniyor. Hide My Ass’te anonim eposta, proxy, depolama gibi hizmetler de var. (Avangate)
www.hidemyass.com

hma-ekran

ZenMate

ZenMate ücretsiz bir Chrome eklentisi. VPN servislerine benzer ölçüde gizlilik ve güvenlik sağlamakla beraber, tarayıcınızın içinde çalışan bir hizmet olduğu için, sadece Chrome üzerinden gidip gelen trafiğinizi korumaya alır. Kolayca açıp kapatacağınız, sınırlı da olsa bağlantı noktası seçebileceğiniz, biraz internet hızınızı yavaşlatsa da, ücretsiz ve sınırsız olarak kullanabileceğiniz bir alternatif arıyorsanız, ZenMate tam size göre olabilir.

www.zenmate.com

TunnelBear

Kanada merkezli şirket, PC, Mac ve mobil cihazlar için kendi bağlantı yazılımlarına sahip. Ücretsiz giriş paketi ve ücretli modelde limitsiz trafik sunuyor. Yıllık satın alma halinde aylık ücret 4 Dolar’a kadar düşüyor. Giriş seviyesi ihtiyaçlar için kullanıcı dostu ve basit kullanımıyla dikkat çekiyor. Sadece esprili görsellerini incelemek için bile ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
www.tunnelbear.com

StrongVPN

strongvpnTarihi 1994 yılında kurulan küçük bir bilgisayar mağazasına kadar uzanan StrongVPN, hosting şirketi Reliable Hosting’in bir iştiraki. Akla gelen her türlü cihaz için bağlantı yazılımı sunan servisi modeminize kurarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca üzerinde yazılım yüklenmiş hazır modem seçeneklerinden birini satın alıp kullanmak da mümkün. Fiyatları kullanmak istediğiniz protokol ve konum seçeneklerinize göre değişiyor ve ayda 7 Dolar’dan başlıyor.
www.strongvpn.com

vyprvpn

vypr-vpn vyprvpn, en iyi VPN servislerinden biri olarak biliniyor. Kendi yazılımı, donanımı ve ağı üzerinde çalışan servisleri, yıllık abonelikte aylık 6,67 Dolar’a kadar düşüyor. VPN bağlantı hizmetinin yanında güvenli depolama hizmeti de sunuyor ve bu hizmeti abonelik paketine göre değişen saklama alanlarıyla veriyor. Türkiye dahil 40’tan fazla farklı konumda sunucuları bulunuyor.
www.goldenfrog.com/vyprvpn

VPN hakkında detaylı bilgi ve güncel haberler için VPN Rehberi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

VPN nedir? Ne işe yarar?

En iyi fiyat karşılaştırma siteleri hangileridir?