2015’te Sadece XBOX ONE İçin Çıkacak 10 Oyun

---df

Listemizdeki ilk oyun, “Halo 5: Guardians”. Master Chief ile maceraya devam ediyoruz. Yapımcısı değişen ünlü oyun bakalım eskisi kadar başarılı olacak mı?

İkinci oyunumuz, “Quantum Break”. Oyun, çarpıcı görselliği ve etkileyici hikayesiyle dikkat çekiyor. Zamanı durdurup hareket edebiliyoruz. Yapımcı firmayı, “Max Payne” ve “Alan Wake” oyunlarından tanıyoruz.

Üçüncü oyun, “Crackdown”. Açık dünya türündeki oyunumuz, serinin üçüncüsü olarak geliyor. Borderlands oyunlarından alıştığımız cel-shaded, yani fotoğraf gerçekliğinde olmayan grafikleriyle karşımıza çıkacak.

UZAY MÜHENDİSLİĞİ

Dördüncü oyun, “Space Engineers”. Adından da anlaşıldığı gibi, bu bir uzay simülasyonu. Mühendislik yeteneklerinizi konuşturuyorsunuz. Bilgisayar versiyonu olan oyun, 2015’te Xbox One’a geliyor.

Beşinci oyunumuz, “Superhot”. Bu bir bulmaca oyunu. FPS görüş açısından oynanıyor. En önemli özelliği ise, zaman sadece siz hareket ettiğinizde akıyor. Oyunu Google’da aratırsanız, basit de olsa browser versiyonunu oynayabilirsiniz.

Altıncı oyunumuz, “Phantom Dust”. Oyun, E3 2014 fuarında etkileyici bir fragmanla karşımıza çıkmıştı. Gerçi oynayış görüntülerini görünce hevesimiz kursağımızda kaldı ama yine de oynamadan bir şey demeyelim tabii.

Yedinci oyunumuz, “Rise of the Tomb Raider”. Serinin yeni oyunu başlangıçta sadece Xbox One’a özel çıkacak. Sonrasında tabii diğer platfomlar için de piyasaya sunulacak. Lara Croft hayranları oyunu dört gözle bekliyor.

CO-OP İMKANI

Sekizinci oyun, “Fable Legends”. Başarılı rol yapma oyunu bu kez büyük bir farkla karşımıza çıkacak. Oyunu artık co-op oynama imkanına sahip oluyoruz.

Dokuzuncu oyun, “Scalebound”. Devil May Cry’ın Dante’sine benzeyen bir karakteri alıp yanına devasa yaratıklar koymuşlar. Tanıtım fragmanı gerçekten etkileyici. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Onuncu oyunumuz, “Inside”. Limbo oyununun yaratıcılarından yine aynı tarzda “bunalım” bir oyun geliyor. Birazcık taraflı olabiliriz ama bunun yerine, Türk yapımı “Monochroma”, Xbox’a daha çok yakışabilirdi.

2015’te Sadece PS4 İçin Çıkacak 10 Oyun

Sizi Çok Şaşırtacak 20 İlginç Gerçek