En İyi 10 Korku Oyunu

Bu listeyi ünlü oyun sitesi IGN hazırlamış. Bazılarına katılmayabilirsiniz. Tabii ki son derece normal. Ama liste bizden değil, IGN’den. Lütfen memnuniyetinizi bize, şikayetlerinizi onlara bildirin. 🙂

deadspace

Silent Hill – The Room

En iyi korku oyunları listemizin onuncu sırasında “Silent Hill – The Room” adlı oyun var. Filmi de yapılan serinin bu bölümü kahramanın yaşadığı evde geçiyor. Ünlü filmlerden, romanlardan esinlenilmiş sahnelerle oyunumuz türü sevenlerin istediklerini veriyor.

Comdemned

Listemizin dokuzuncu sırasındaki oyun, “Comdemned”. Bu oyunda klasik korku öğelerinin yanına aksiyon da eklenmiş. Azılı düşmanlarınız var ama neyseki sizin de elleriniz boş değil. Öldürücü silahlarla hem kendinizi savunuyorsunuz hem de canlarını okuyorsunuz.

Dead Space

Sekizinci sıradaki korku oyunumuz, “Dead Space”. Bilim kurgu – korku türündeki oyunumuz bazı yönleriyle “Resident Evil 4” ile benzerlikler taşıyor. Korku dolu sahnelerin yanısıra aksiyon da eksik değil. Sınırlı cephanenizle hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Resident Evil – Remake

En iyi korku oyunlarının yedinci sırasında, “Resident Evil – Remake” var. Bu seri korku oyunu sevenlerin yıllardır gözdesi durumunda. İlki 1996’da çıkmıştı. “Resident Evil – Remake” ise 2002 yılında Gamecube konsolu için çıkarılan oyunun yeniden yapılmış hali. Tabii hem yeni teknolojilerle oyun geliştirilmiş hem de hikayede bazı değişiklikler yapılmış.

Resident Evil 2

Geldik altıncı sıraya. Bu da aynı serinin ikinci oyunu: “Resident Evil 2”. Gotik atmosferi, ilginç bulmacaları ve ses dizaynı ile tam bir başyapıt. Kahramanlarımızla çıktığınız yolculukta sizi gerim gerim gerecek ve bazen de aniden yerinizden hoplatacak sahneler var.

Amnesia – The Dark Descent

Listemizin beşinci sırasındaki oyun, “Amnesia – The Dark Descent”. Bu oyun sizi yalnızlık ve çaresizlik duygusunu yaşatarak korkutuyor. Hayatta kalma türündeki oyunda aksiyon yok ama bol bol gerilim var. Geçmişini hatırlamayan biri olarak anıların izini sürüyorsunuz.

Eternal Darkness

Dördüncü sıradaki korku oyunu, “Eternal Darkness”. Oyunun hikayesi basit başlıyor ama eklenen yan hikayelerle giderek renkleniyor. Daha doğrusu, kararıyor. Özellikle de kahramanların delirme süreci başladığında size epey iş düşüyor.

System Shock 2

Üçüncü sıradaki en iyi korku oyunumuz, “System Shock 2”. Oyunumuz klasik hayatta kalma türünde bir oyun ama çok az hata yapma şansınız var. Bir uzay gemisinde insan-uzaylı karışımı yaratıklarla savaşıyorsunuz. “System Shock 2” bazı yönleriyle rol yapma oyunlarlarıyla da benzerlikler taşıyor. Özellikle cephanesiz ve silahsız kaldığınızda tam bir korku şöleni haline geliyor.

Fatal Frame 2

En iyi korku oyunları listesinin ikinci sırasındaki oyun, “Fatal Frame 2”. Avrupa ülkelerinde “Project Zero 2” adıyla da biliniyor. Japon korku filmlerini seviyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunda kontrol ettiğiniz kızın ikizi de eksik değil. Bu da biliyorsunuz Japon korkularında çok kullanılan bir öğe. Tek silahınız antika bir kamera. Bu kameranın özellliği, doğaüstü şeylerin fotoğrafını çekebilmesi. Hayaletlerle baş etmeye çalışırken epey işinize yarıyor.

Silent Hill 4

Ve geldik IGN sitesine göre en iyi korku oyununa. Tanıdık bir seri: Silent Hill 2. Listemize “Silent Hill 4” ile başlamıştık. 2 ile bitiriyoruz. Bu oyun korku türünü sevenlerin her istediğini veriyor. Hem oynanışı mükemmel hem de öyküsü. Karısının ölümünden sonra hayatı değişen kahramanımız Silent Hill isimli kasabada yaşadığı esrarengiz olayları çözmeye çalışıyor.

Gaz Çıkarma (Yellenme) ile ilgili 15 İlginç Bilgi

Gıdıklanma Neden Oluyor?