Ayrılık acısı nasıl unutulur?

Ayrılık her zaman için zordur fakat başka seçeneğimiz olmadığı için elbette önümüze bakmalıyız. Ayrılık acısını atlatabilmek için yollar bulmalıyız.

ayrilik-acisi

1) Sorunun üzerine gidin.

Sorunun üzerine gitmek aslında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamayacak. Ancak içinde bulunduğunuz şartların farkında olmanıza yarayacak. Ki, şu dönemi atlatabilmek için buna ihtiyacınız var. Kendinize sürekli hayatınıza devam edebileceğinizi söyleyin. Eski sevgiliniz yaptıysa siz de yapabilirsiniz.

2) Hayatınıza devam etmek için çaba gösterin.

Her şeyin bittiği güne kadar kusursuz denebilecek bir ilişkiniz sürdürmüş olabilirsiniz. Hâlâ bu hale nasıl geldiğinizi kabul edemeyebilirsiniz. Sürekli eski sevgilinizi düşünüyor olsanız dahi hayatınıza devam etmek için çaba göstermeniz gerektiğini kabul etmelisiniz.

Ayrılık acısı dert değil: Arasana’ya ücretsiz üye ol, numaran görünmeden güvenli ve gizli bir şekilde sohbet et.

3) Arkadaşlarınızla konuşun.

Eski sevgiliniz artık yanınızda olmasa da arkadaşlarınızın size önem verdiğini unutmayın. Başlarda bu durumu kimseyle konuşmak istemeyebilirsiniz ama atlatabilme yollarından biri bunu arkadaşlarınızla konuşmaktır.

4) Eski sevgilinizle yapamadıklarınızı yapın.

Eski sevgiliniz hayatınızdayken yapamadığınız şeyleri yapın. Kaçırdığınız filmleri izleyin. İstediğiniz müzikleri dinleyin. Hep gitmek istediğiniz yerlere gidin.

5) Dilediğiniz kadar ağlayın.

Kendinize güçlü olduğunuzu göstereceğim diye ağlamaktan kaçmayın. Ağlayacak gibi olduğunuzda koyverin gitsin. Akşamdan kalma gibi görünebilirsiniz ama ağlamak kesinlikle size yardımcı olur.

6) Eski sevgilinizi düşünmekten çekinmeyin.

Eski sevgiliniz sürekli aklınıza geliyor olabilir. Bu çok normal. Tutkulu bir ilişkiden kalan hatıraların bir süre aklınızdan çıkmayacağı ve sizi yiyip bitireceğini kabul etmelisiniz. Onu düşünmeyi dert etmeyin. Ayrılığı atlatıp hayatınızın kalan kısmına bir an önce adım atmaya çalışın.

7) Eski sevgilinizin kusurlarını çıkarın.

Eski sevgilinizin hoşlanmadığınız ve özlemediğiniz yönlerini bir liste halinde yazın. Bu kadar uzun süredir aşık olduğunuz birinin kusurlarını bulmaya çalışmak başlarda aptalca görünebilir ancak işe yarayacağından şüpheniz olmasın. Listeyi duvara asın veya yanınızda taşıyın. Böylece aklınıza geldikçe bakabilirsiniz. İlk başta kendinizden rahatsız olabilirsiniz. Ancak zaman geçtikçe eski sevgilinizi özlemediğinizin farkına varacaksınız.

8) Ayrılık acısını atlatmanın keyfini yaşayın.

Hedefe ulaşıp ayrılık acınızı dindirdiğinizde muhtemelen acı çektiğiniz dönem film şeridi gibi gözünüzün önünden geçecek. Bu acıyı dindirip önünüze bakabildiğiniz için mutlu olacaksınız. Ayrılık acısını dindirmeyi öğrenebilirsiniz.. Yaralarınız da iyileşebilir. Ancak o özel bir insan olduğundan, belli belirsiz anılarla mutlaka aklınızda ve hayatınızda izleri kalacak.

Kendinize gülümseyip bu sıcak duygunun tadını çıkarırken (ki bir zamanlar bu çok zor görünürdü) aklınıza ayrılık acısını nasıl dindirdiğiniz, onu unuttuğunuz ve bunu yapmanın yollarını nasıl öğrendiğiniz gelecek.

Arasana’ya ücretsiz üye ol, numaran görünmeden güvenli ve gizli bir şekilde sohbet et.

Göbek bölgesindeki yağlar nasıl erir?

Erkek arkadaşımdan nasıl ayrılabilirim?