Birinin bana aşık olup olmadığını nasıl anlarım?

Küçükken baktığınız papatya fallarını hatırlıyor musunuz? Seviyor… Sevmiyor… Bu sorunun cevabını almak için kimbilir kaç papatyanın yapraklarını kopardınız? Yaşına bakmaksızın, özellikle kadınların sormaktan vazgeçmediği bir sorudur bu: Acaba bana gerçekten aşık mı?

asik-mi

1) Size özel bir insan olduğunuzu hissettirmeli.

Bir ilişkideki en önemli unsurlardan biri budur. Çevresindeki kadınların içinde sizin en özel olduğunuzu gösteriyor olması gerekir. Bunun için de yüzlerce şey yapabilir.

Hislerinize ve sağlığınıza önem verdiğini hissettirebilir. Eğlence anlayışına uymamasına rağmen sırf sizi mutlu etmek için aktiviteler organize edebilir. Bunlar hep sizi hayatındaki en önemli insan olarak gördüğünün işaretidir.

2) Sizi değiştirmeye çalışmamalı.

İlişkinin “cicim ayları” olarak tabir edilen dönemden sonra değişti mi? Eğer hislerinden emin değilse, bir süre sonra sizde değiştirmek istediği şeyleri görmeye başlar. Fakat gerçekten aşıksa, bu durumda taraflar birbirini yargılama ihtiyacı hissetmez.

Karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabul etmezseniz, onu değiştirmeye çalışırsanız, öyle bir ortamda aşkın nefes alması için yeterli temiz hava kalmaz. Sizi değiştirmeye çalışıyorsa, başka biri yapmaya çalışıyorsa, o zaman aradığı insan siz değilsiniz demektir.

3) Size rahatlıkla duygularını açabilmeli.

Samimiyetin olmadığı yerde elbette aşk yoktur. Samimiyet, diğer insanlarla paylaşmadığınız şeyleri paylaştığınız kişiye karşı hissettiğiniz duygudur. Temeli sağlam bir ilişkinin başlıca gereksinimlerinden biridir.

Hepimiz hayatımızda sırlarımızı güvenle paylaşabileceğimiz, hislerimizi rahatlıkla anlatabileceğimiz özel bir insan olması için can atarız. Kadınların yapısı gereği, onlar için paylaşmak biraz daha kolaydır. Ancak erkekler “güçsüz” veya “yanlış” diye yargılanmaktan çekinirler. Rahatlıkla açılabilecekleri bir kadına ihtiyaç duyarlar. Bütün içtenliğiyle duygularını sizinle paylaşması, size aşık olduğunun önemli bir göstergesidir.

İlginizi çekebilir: Öpüşme ile ilgili bilmeniz gereken 14 ilginç bilgi

Kuşkonmaz nasıl pişirilmeli?

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?