Erkek arkadaşımdan nasıl ayrılabilirim?

Bir ilişkiyi bitirmek hiçbir zaman kolay değildir. Mutlaka bıraktığı izler olacaktır ama eninde sonunda iyileşirsiniz.

ayrilmak

1) Net olun.

Artık bitmesi gerektiğine net olarak karar verdiniz. Hayatınıza bir yenilik getirip daha uyumlu olduğunuz biriyle tanışmak istiyorsunuz. Bu elbette kolay değil çünkü ortada biten bir ilişki var. Yaşayacaklarınız eğlenceli olmayacağı gibi cesur olmanızı da gerektirecek. “Bitti” diye net olarak belirtmeli, kafa karışıklığına mahal vermemelisiniz.

2) Yüz yüze konuşun.

İlişkiyi bitirmek istiyorsanız bunu yüz yüze yapmalısınız. Bu konuda tek istisna, erkek arkadaşınızın size şiddet uygulayacağından şüphelendiğiniz durumlarda olabilir. O durumda en azından sebebi belirttiğiniz bir sesli mesaj bırakabilirsiniz.

3) Lafı dolandırmayın.

Çoğu kadın, ayrılacak olsa bile erkeğin duygularını incitmemeye veya mümkün olduğu kadar az kırıcı olmaya çalışır. Ancak kadın, “Şu an beceremediğimizi düşünüyorum fakat bu demek değil ki sonra da böyle hissedeceğim” gibi cümleler kurduğunda erkek arkadaşı hala bir şansı olduğunu ve ilişkinin tam olarak bitmediğini düşünebilir. En insancıl olanı, lafı fazla dolandırmadan bir kerede kesin olarak bitirmektir.

3) Konuşmak için uygun bir yer bulun.

Ayrılık konuşması yapabileceğiniz, ikinizin de rahat olduğu, dikkat dağıtıcı dış etkenlerin olmadığı bir yer seçmelisiniz. Bu, eviniz de olabilir ancak evde olmak konuyu sulandırabilir. Ev her iki kişiye de anıları hatırlatacağından ayrılık konuşması önemini yitirebilir. Bu yüzden yapmanız gereken, erkek arkadaşınızı sessiz ve sakin bir yere götürüp konuşmak.

4) Yanlış gidenleri tek tek söyleyin.

Bunu yapmak için iki nedeniniz var. Birincisi, hatalarından ders çıkarmasını sağlayarak ileride aynı şeyleri yaşamamasına yardımcı olmak, ikincisi ise belirsizliği ortadan kaldırmak. Onu terk ediyorsunuz çünkü sizin için hiçbir şey yapmıyor.

Örneğin… Sorumluluklarının bilincinde değil. Hislerinize saygı duymuyor. Kariyerinizle ilgili konularda size destek olmuyor. Sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Sebebiniz her ne olursa olsun, nasıl bir insan olduğunu ona söyleyin. Davranışlarının farkında olmayabilir. Bu elbette bir bahane değil ama farkında değilse bilmesini sağlamalısınız. Jetonunu düşürmelisiniz. Belki de sizi şaşırtır ve davranışlarını değiştirebilir.

5) Olgun davranın.

Bittiğini söylerken eğer varsa onu hayatınızdaki yeni insanla tanıştırmayın. Yanınızda bir arkadaşınızla veya ailenizden biriyle gitmeyin. Ayrılık yeterince kötü bir şey olduğundan intikam havasında geçmemesi iki taraf için daha iyidir. Ayrılırken stratejik davranıp sebeplerinizi sıralarsanız meseleyi sakince hallederek kavga gürültü yaşamazsınız.

6) Hayat amacınız mutluluk olsun.

İlişkiler başarısız olabilir ama bu sizin başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Mutsuz olduğunuz ilişkiye devam etmemelisiniz. Mutluluk hayat amacınız olmalı. İyi bir ilişki de bu denklemin bir parçasıdır.

Ayrılık acısı nasıl unutulur?

En iyi balık ızgara nasıl yapılır?