Eski sevgili ile nasıl arkadaş kalınabilir?

Tarkan’ın şarkısı çok doğru aslında, “Ayrılık Zor”. İlişkiyi duygusal boyuttan, arkadaşlık boyutuna taşımak büyük bir sorun. Şimdi, eski sevgiliyle arkadaş kalmaya yardım edebilecek beş ipucu vereceğiz.

eski-sevgili

1. Zamana bırakın

Bir ilişki ne kadar az yaralayarak biterse bitsin, insan biten ilişkiden sonra zamana ihtiyaç duyar. Bir süreliğine yas tutmak için kendinize zaman verirseniz ayrılığı oluşturan güçlü hislerin de farkına varırsınız.

Eski sevgilinizi tekrar iyi bir şekilde düşünmeye başlayıp, beraber geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlamaya başladığınızda, muhtemelen arkadaş olmak için fazla bir engeliniz kalmamış demektir.

Arasana’ya ücretsiz üye ol, numaran görünmeden güvenli ve gizli bir şekilde yeni arkadaşlarla sohbet et.

2. Hislerinizde dürüst olun

Eski sevgilinizle arkadaş kalmak istediğinizi dile getirmenize rağmen, içten içe daha fazlasını umuyor olabilirsiniz. Eğer tekrar sevgili olmak istiyorsanız, eski sevgilinizle kurduğunuz şeyin adını “arkadaşlık” koymaya çalışmayın. Bu hem ona, hem de kendinize haksızlık etmektir.

Eski duyguları tekrar alevlendirip sevgili olmak arzusundaysanız, ya ayrılığı hazmetmek için kendinize biraz daha zaman vermeli, ya da tekrar birlikte olmak istediğinize dair eski sevgilinize karşı dürüst olmalısınız.

3. Zorlamayın

Arkadaşlık, karşılıklı olan bir şeydir. Arkadaş olmayı isteyen sadece sizseniz, bu işin peşini bırakın. Eski sevgilinizin sizinle arkadaş olmak istememesi için bir sürü geçerli sebebi olabilir. Belki hala ayrılığı atlatmaya çalışıyordur ve zamana ihtiyacı vardır; veya yeni bir sevgilisi vardır ve bu yeni sevgili, haklı olarak, sizi bu tabloda görmek istemiyordur.

4. Yaşananları unutmayın

Düzgün bir ilişki, güçlü bir altyapı gerektirir. Eski sevgilinizle sallantılı bir geçmişiniz varsa, tüm bu yaşananları son kez konuşup tamamen kapatarak, arkadaşlığınıza güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Çözülmemiş mevzularla ilgili konuşurken açık sözlü olun.

Hatalar için birbirinizden özür dileyin, az yargılayın ve geleceğe dair konularda fikrinizi açıkça dile getirin. İkiniz de yaşananları arkanızda bırakıp arkadaş olmaya niyetliyseniz, şansınızı deneyin.

5. Cinselliği artık düşünmeyin

Her ne kadar çekici de olsa, eski sevgiliyle tekrar cinsel bir şeyler yaşama tuzağına düşmeyin. Eski sevgilinizle gerçek bir arkadaşlık ilişkisine sahip olmak istiyorsanız, sınırları açık açık çizmelisiniz. İlişkinizin bittiğini asla unutmayın.

Birlikte vakit geçirmenin sizi birbirinizi yargılamaya sürükleyeceğini düşünüyorsanız, o zaman hiç başlamayın. Gelecekteki mutluluğunuzu düşünün ve uzatmalı ve sağlıksız bir ilişkiden kaçının.

Arasana’ya ücretsiz üye ol, numaran görünmeden güvenli ve gizli bir şekilde yeni arkadaşlarla sohbet et.

Sarımsak neden kokar? Sarımsak kokusu nasıl geçer?

Gözlerim yaşarmadan soğan doğramak için ne yapmalıyım?